5 канал

Розвиток дипконфлікту навколо отруєння Скрипаля: у Лондона – нова версія, у Москви – "нові" винуватці

У Британії впевнені – режиму Путіна напередодні виборів було вигідно змістити увагу населення

Отруєння колишнього російського розвідника Сергія Срипаля в Солсбері ймовірно пов'язане з президентськими виборами в Росії. Таку думку висловив міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон у парламентському комітеті з міжнародних справ. Лондон переконаний, що за злочин відповідальний саме Кремль. Тим часом, у Москві розповіли свою версію – винними вважають кого завгодно, але не Росію.

Недемократичному режиму напередодні виборів президента вигідно змістити увагу населення на зовнішнього ворога. Так пов'язує замах на вбивство російського екс-розвідника в Солсбері британський міністр закордонних справ. Джонсон твердить – усі докази ведуть до Кремля.

"Вони використали конкретний тип нервово-паралітичної речовини, яку розробили безпосередньо в СРСР, а по суті – в Росії. Таким чином вони продемонстрували, що жоден колишній російський агент не може спати спокійно і повинен боятися помсти з боку Росії", – зазначив урядовець.

5 канал

У Москви своя версія. Отруєння в Кремлі називають терактом, а відповідальність поклали на інші країни. У російському МЗС твердять, що Британія проводить експерименти з хімічною зброєю. Адже Центр розробки і дослідження отруйних речовин розташований неподалік саме Солсбері. Російські дипломати наголошують – Британія витратила 50 млн фунтів на створення лабораторії. Тому саме Лондон, на думку Кремля, ймовірно і винен в отруєнні Скрипаля та його дочки, громадянки Росії.

"Тут елементарна логіка підказує тільки два можливі варіанти: британська влада або не здатна забезпечити захист від такого роду, образно кажучи, теракту на своїй території, або вони самі безпосередньо або побічно – я нікого ні в чому не звинувачую – зрежисували напад на російську громадянку", – заявив директор департаменту з питань контролю над озброєнням МЗС РФ Володимир Єрмаков.

5 канал

Скрипаля отруїли російською речовиною "Новичок" – це основна версія британських слідчих. Утім, у Росії кажуть – токсину не розробляли, і навіть такої назви не чули. Адже вся їхня хімічна зброя мала цифрові позначення. Втім, саме про "Новичок" у своїй книзі розповів російський емігрант та науковець Влад Мірзаянов. Тож Москва впевнена – Мірзаянов і винен у поширенні формули отруйної речовини. А ще винні США – тому що надрукували книжку хіміка-емігранта, у такий спосіб порушивши Конвенцію про нерозповсюдження хімічної зброї. Російські закиди у Лондоні вже назвали спробою реваншу після закінчення холодної війни.

5 канал

"Думаю, що Росія відчуває гірке відчуття реваншу, з огляду на те, як закінчилася "холодна війна", і що трапилося з Радянським Союзом. Вони відчувають, що тепер вплив Росії істотно зменшився. А Москва контролює дедалі менше домініонів. Ось тому ми й бачимо такі провокації", – розмірковує Борис Джонсон.

У відповідь на отруєння Лондон оголосив про припинення двосторонніх відносин та вислав з країни 23 російських дипломати. У вівторок, 20 березня, вони повернулися додому. Забирав їх той самий літак, яким раніше перевозили до Росії вантаж із кокаїном під час скандальної справи наркотрафіку, в якому були задіяні дипломати посольства Росії в Аргентині.

Михайло Прудник, "5 канал"

Попередній матеріал
Меркель: Мир на Донбасі буде одним із завдань нового уряду Німеччини
Наступний матеріал
Омелян прокоментував "мітинг маршрутників" під Кабміном
Loading...