Степан Полторак в Академії сухопутних військ

Полторак: Усі "мирні" ініціативи агресора – це "шубка вівці" на тілі "вовка"

Міністр оборони переконаний: конфлікт на Донбасі цілком може перерости у повномасштабну агресію Кремля

Росія зосередила на кордоні з Україною понад 70 тисяч військових, більш як тисячу артилерійських систем і приблизно 400 систем залпового вогню. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак, передає "Урядовий кур'єр".

"Існує ймовірність переростання конфлікту у повномасштабну агресію Кремля. Це правда, яка руйнує ілюзії щодо відмови Росії від окупації частини нашої території й виведення її військ у найближчій перспективі. На нашому кордоні вона зосередила 19 батальйонних тактичних груп першого і другого ешелонів чисельністю понад 77 тисяч осіб. До складу угруповання входить майже тисяча танків, 2,3 тисячі бойових машин, понад 1,1 тисячі артилерійських систем і приблизно 400 систем залпового вогню", – повідомив очільник Міноборони.

Крім того, він переконаний, що президент РФ Володимир Путін плекає надії на відвернення України від євроатлантичних прагнень.

"Російське керівництво шукає шлях, щоб агресію, ним організовану, перетворити на заморожений конфлікт, а не врегулювати його. Крім того, режим Путіна ще сподівається на повернення нашої держави до так званого "руского міра" і відмову України від євроатлантичної інтеграції", – відзначив Полторак.

Зважаючи на це, агресор не збирається припиняти обстріли та провокації в АТО.

"За нашими даними, Російська Федерація не збирається відмовлятися від продовження збройної агресії на сході України. Про це свідчить російська військова присутність в окремих районах Донецької та Луганської областей і ведення бойових дій проти Збройних сил України. Лише торік наші позиції на сході ворог обстріляв понад 15 тисяч разів", – уточнив міністр оборони.

А от усі спроби РФ показати зацікавленість у введенні миротворчої місії ООН на схід – це лишень прикриття, адже наміри агресора зовсім інші, каже Степан Полторак.

"Москва не збирається виконувати Мінські угоди — це не входить у її плани, як і виведення окупаційних військ з нашої території та повернення українській стороні контролю за ділянкою українсько-російського державного кордону. І Кремль категорично не сприймає формату миротворчої місії ООН, діяльність якої нівелювала б вплив та владу контрольованих ним місцевих окупаційних режимів. Вони тримаються на багнетах двох армійських корпусів загальною чисельністю майже 40 тисяч осіб, які є невід’ємною частиною південного військового округу збройних сил Росії. У них одна модель підготовки, забезпечення, логістика, система бойового застосування. І якщо є бажання (а це ми неодноразово бачили), вони можуть припинити вогонь і виконати перший пункт Мінських угод. Тому цей контингент — серйозний інструмент силового впливу на Україну. А всі "мирні" ініціативи агресора є насправді "шубкою вівці" на тілі "вовка", – наголосив голова МОУ.

Також Полторак повідомив: Україна й надалі підтримуватиме курс політико-дипломатичного врегулювання конфлікту на сході України.

"Водночас ми можемо і будемо використовувати суверенне право на самооборону. Тому наша країна діятиме у межах комплексу політико-дипломатичних, санкційних та інших заходів задля відновлення територіальної цілісності України та відсічі і стримування збройної агресії РФ", – зазначив міністр.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Це війна не від нашого імені": як у Санкт-Петербурзі підтримують Україну – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Укрзалізниця" призначила 10 додаткових регіональних потягів до Великодня
Наступний матеріал
ЄБА просить прем'єр-міністра забезпечити прозорість спецрозслідування щодо сірчаної кислоти