Сірчана кислота

ЄБА просить прем'єр-міністра забезпечити прозорість спецрозслідування щодо сірчаної кислоти

  Про це йдеться у зверненні виконавчого директора асоціації до Володимира Гройсмана

  Європейська бізнес асоціація (ЄБА) просить прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана забезпечити прозорість і об'єктивність проведення спеціального розслідування Міністерства економічного розвитку і торгівлі щодо імпорту сірчаної кислоти. Про це йдеться в листі виконавчого директора ЄБА Ганни Дерев'янко до голови уряду, передає UAprom.

  Асоціація просить чільника Кабміну посприяти в забезпеченні прозорості та об'єктивності проведення спецрозслідування щодо імпорту сірчаної кислоти – з урахуванням усіх можливих негативних наслідків для промисловості України, а також економічних і репутаційних втрат на міжнародній арені в разі ухвалення необґрунтованого і упередженого рішення.

  "Занепокоєння компаній-членів асоціації пов'язано з тим, що ініціювання спеціального розслідування може вплинути на рівень забезпечення сірчаною кислотою підприємств гірничо-металургійного комплексу, агропромислового комплексу, енергетики, хімічної промисловості, для яких ця сировина є одним з першорядно необхідних компонентів технологічного процесу, дефіцит якого може блокувати виробництво до повної його зупинки", – мовиться у зверненні, – "Вітчизняні споживачі сірчаної кислоти відзначають зростання рівня дефіциту української продукції, тому для збереження виробництва необхідно продовжувати використання імпортованої сірчаної кислоти".

  В ЄБА додали, що практично всі українські виробники сірчаної кислоти виготовляють її винятково для власних потреб, а заявники, які ініціювали розслідування, виробляють товар переважно за давальницькою схемою. З огляду на це, обсяги виробництва товару для цілей визначення національного товаровиробника в рамках спеціального розслідування мають бути скориговані на обсяги виробництва за давальницькою схемою.

  "Наявність таких чинників, як закриття двох великих підприємств з виробництва кислоти через анексію Криму та АТО, що закономірно призвело до падіння обсягів виробництва національної галузі; нестабільна робота деяких українських виробників, за заявою яких було ініційовано розслідування; застаріле зношене обладнання товаровиробників, яке призводить до неефективності виготовлення і завищеної собівартості, на думку експертів асоціації, ставить під сумнів нанесення шкоди національному товаровиробнику саме імпортом відповідного товару", – йдеться в документі.

  На думку ЄБА, застосування спеціальних заходів може створити загрозу виникнення дефіциту сірчаної кислоти на внутрішньому ринку, а також – порушувати ряд норм українського і міжнародного законодавства. "В результаті, споживачі все одно будуть змушені імпортувати товар, але вже зі сплатою спеціального мита", – резюмували в асоціації.

  Попередній матеріал
  Полторак: Усі "мирні" ініціативи агресора – це "шубка вівці" на тілі "вовка"
  Наступний матеріал
  Буває не тільки в кіно: як у Китаї малюнок допоміг родині знайти свою доньку після 24 років пошуків
  Теги: