5 канал

Росія порушує договір, що був фундаментом європейської безпеки від 1997 року – Столтенберг

У Мюнхені 16 лютого стартувала 54-та безпекова конференція. Першими виступили Генеральний секретар ООН Антоніо Гуттеріш та генсек НАТО Єнс Столтенберг

Обидва політики закликали міжнародну спільноту до глибшої співпраці, адже небезпеки, які нині є, світового масштабу. Генсек ООН звернув увагу на нездатність країн реагувати на кібератаки, адже міжнародні правові рамки не мають чіткого формулювання, що є кібератакою і яку вона може містити загрозу для держави. Він запропонував розпочати дискусію з цього приводу на майданчику Генасамблеї ООН. 

"Якщо ми поглянемо на нинішню ситуацію, то можемо побачити, що ведуться періодичні кібервійни між державами. Закони та правила ведення війни були закріплені понад 100 років тому низкою міжнародних договорів, які ми багато разів модифікували. І їх порушення – це міжнародний злочин. Інша справа – кібербезпека, адже й досі немає згоди про те, що є нападом. І це стосується не лише кібератак. Ми не маємо згоди, як трактувати кібернетичні війни у міжнародно-правових межах. Я гадаю, настав час провести серйозну дискусію про міжнародні межі для таких дій у кіберпросторі", – зазначив генсек ООН Антоніу Гуттереш.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нагадав про необхідність збільшити витрати для оборони країн Альянсу до 2% ВВП та продовжити підтримку партнерів, серед яких і Україна. Водночас, нагадав про агресивну політику Росії. Москва систематично порушує міжнародні договори. Одним з останніх стали випробування нових крилатих ракет, що непокоїть міжнародну спільноту, наголосив Столтенберг.

"Договір про нерозповсюдження ракет середньої та малої дальності 1997 року заборонив застосування зброї цього типу. Відтоді він був фундаментом європейської безпеки. Росія порушує цей договір, розробляючи та випробовуючи нову балістичну ракету середньої дальності SS-20. Ми повинні захистити договір, і закликаємо Росію ґрунтовно, прозоро та достовірно задовольнити вимоги всіх союзників НАТО. Ми бачимо, що Росія модернізує свої ядерні можливості, розробляє нові системи і збільшує роль ядерної зброї у своєму арсеналі. І це є причиною для справжнього занепокоєння", – сказав генсек Альянсу.

Слово на конференції мав і Президент України Петро Порошенко. Про що він говорив – дізнайтеся детальніше за посиланням.

Попередній матеріал
"Труханова – у відставку": як в Одесі протестували проти оборудок міського голови
Наступний матеріал
Порошенко закликав світову спільноту не визнавати виборів президента РФ в окупованому Криму
Loading...