Дональд Трамп
Дональд Трамп Facebook / The White House

"Що відбувається?": Трамп про підтримку "Північного потоку-2" в Європі

  Так відреагував лідер США на звістку про те, що компанія "Північний потік-2" отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газогону в Німеччині

  Американський президент Дональд Трамп розкритикував Німеччину за підтримку газогону "Північний потік-2". Таку позицію він висловив під час зустрічі з президентом Литви Далею Грибаускайте, передає "Радіо Свобода".

  "НАТО отримало мільярди доларів через мене, бо я сказав багатьом країнам: "Ви несправедливі, ви не платите". Чи це правильно? Багато країн не платили. І зараз Німеччина сплачує 1% ВВП, і вони навіть не платять повний 1%. Німеччина заводить трубопровід у Росію, вона планує заплатити Росії мільярди доларів за енергію. І я кажу: "Що відбувається?" – висловив свою позицію Трамп.

  За його словами, ситуація, що склалася, є "неправильною".

  Як інформував 5.UA, 27 березня стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального "Північного потоку-2". Офіційний Берлін наполегливо називає цей проект "винятково комерційним". При цьому більшість країн ЄС, Україна, США, Канада, Єврокомісія та Європарламент не вважають "Північний потік" суто економічним проектом.

  "Мантра про "виняткову комерційність", очевидно, не знімає ризиків цього проекту для енергетичної та національної безпеки Європи", – зауважили у прес-службі НАК "Нафтогазу". При цьому український Президент Петро Порошенко висловився однозначно і назвав прихильників "Північного потоку-2" союзниками Кремля в гібридній війні.

  Довідка: проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

  Попередній матеріал
  На Одещині повінь підняла із дна Дунаю півтонні міни часів Другої Світової
  Наступний матеріал
  Старіший за Сонце: у космосі виявили гігантський ураган
  Loading...