Дональд Трамп
Дональд Трамп 5 канал

Трамп: Ніхто не займає більш жорсткої позиції щодо Росії, ніж я

США продовжують нарощувати військовий потенціал, зайняли потужну позицію щодо енергетичного сектора й вислали з країни 60 російських дипломатів. Усе це свідчить про позицію Америки щодо агресора

Американський президент Дональд Трамп каже, що займає найбільш жорстку, порівняно з іншими, позицію щодо Росії, зокрема і стосовно гарантування енергетичної безпеки в Європі та нарощування оборонного потенціалу. Про це він заявив на спільній прес-конференції з президентами трьох країн Балтії 3 квітня, передає "Укрінформ". 

"Ніхто не був настільки жорстким по відношенню до Росії, як я", - відзначив президент Сполучених Штатів.

Так, він навів низку прикладів. Зокрема, США зайняли дуже потужну позицію в енергетичному секторі. "Зараз ми імпортуємо нафту і газ. Це є саме тим, чого Росія не хотіла би", - наголосив американський лідер.

Крім того, він апелював до нарощування військового потенціалу Сполучених Штатів.

"Ми щойно ухвалили оборонний бюджет у розмірі $700 мільярдів, на наступний рік - $760 млрд, і це найбільші суми, які приймалися коли-небудь. Ми будемо мати найсильніше військо, ніж будь-коли. І це точно не є гарною новиною для Росії", - наголосив глава Білого дому.

Крім того, президент США підкреслив, що нині НАТО отримало значні фінансові вливання з боку країн-членів, які заразом підвищують свої оборонні бюджети до щонайменше 2% від ВВП.

Нагадав американський президент і про вислання 60 російських дипломатів у відповідь на хімічну атаку РФ у Британії.

"Ніхто не займає позиції більш жорсткої відносно Росії. І те, що я говорив, я думаю, що міг би мати дуже гарні відносини з президентом Путіним…Знайти спільну мову з Росією – це гарно, мати спільну мову з Китаєм – це гарно, мати спільну мову з іншими країнами, включаючи ваші три країни (Балтії – ред.) – це гарна, непогана річ", - пояснив власну позицію президент США.

Водночас, за його словами, якщо такого діалогу не вдасться досягнути, про це одразу стане відомо.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

Попередній матеріал
Це куратори, а не "ополченці": Геращенко розповіла, кого готова передати Україна для обміну
Наступний матеріал
Пішов з життя відомий політв'язень Росії Юрій Солошенко
Loading...