zn.ua

Климпуш-Цинцадзе пояснила, чому договір про дружбу і співробітництво з РФ досі не розірваний

Можливий варіант, аби скасувати окремі статті в цій угоді

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

На запитання ведучого, чи справді Україна має визначитися до осені, чи продовжувати цю угоду чи ні, оскільки в листопаді спливає час дії цієї угоди, Климпуш-Цинцадзе сказала: "Це поновлення цієї дискусії, вона йде вже досить довгий час практично з початку агресії РФ на Україну. Ми розуміємо, що ми зараз використовуємо ми маємо базу, яку ми можемо використовувати в наших судових позовах проти РФ якраз посилаючись, зокрема, не тільки на порушення міжнародних багатосторонніх угод з боку РФ, а безпосереднього порушення двосторонньої угоди – так званого великого договору між Україною і Росією. Акт про дружбу і співробітництво, що до цього часу чинний, саме тому, що там Росія визнає повністю нашу територіальну цілісність і Росія там зобов'язується не нападати на українську державу, і це є пряме порушення – ця поведінка РФ протягом цих чотирьох років".

Політик продовжила: "Очевидно, що час його спливає. Він має бути або автоматично поновлений, якщо сторони дійдуть такої згоди, очевидно, що це є така чергова точка "Че", точка кульмінації, коли необхідно буде, по-перше, сказати "досить", по-друге – зрозуміти, що тут може бути серйозна гра РФ і вона теж зможе зманіпулювати тим, як вона поводиться з точки зору цієї угоди… Коли працювала в парламенті, я пропонувала скасувати окремі статті в цій угоді, і це було можливо… Є різні механізми, є різні способи, якими можна діяти, і зараз, очевидно, і наші дипломати, і юристи, вони оцінюють ризики і можливості того, в який спосіб можна буде діяти.

Які саме є варіанти "обіграти" Росію, дивіться у відео:

Попередній матеріал
Як в Україні ремонтують дороги: покроково про технологію і проблеми
Наступний матеріал
Сотні домівок затоплені: Черкащина страждає від великої води

Климпуш-Цинцадзе: Будемо подавати до РФ пропозиції, щоб відправити українських консулів до Ростова-на-Дону

Брифінг Климпуш-Цинцадзе щодо Угоди про асоціацію з ЄС – відео

"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Іванною Климпуш-Цинцадзе

Теракт біля "Еспресо": Мосійчук вимагає від РФ екстрадиції підозрюваних

Білий дім закликав світ "вести більш жорстку політику з РФ"

РФ використовує український Донбас як полігон для випробування військової техніки – Полторак