соцмережі

"Реальна насмішка з боку Москви": Клімкін розповів, яка доля Договору про "дружбу" з РФ

У вітчизняному МЗС наголошують: Росія порушила угоду "в кожній статті і кожному рядку"

Вітчизняне МЗС розглядає декілька варіантів розв'язання питання щодо Договору про дружбу, співпрацю і партнерство між РФ та Україною. Про це повідомив очільник зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін на брифінгу 16 березня, передає кореспондент "5 каналу".

Підписали цей документ майже 20 років тому, однак він і досі є чинним. Зважаючи на низку політичних і юридичних аспектів, українські дипломати нині розглядають декілька пропозицій:

  • призупинення – часткове або повне – дії цього договору;
  • денонсація договору.

Коли буде обрано найбільш виграшний варіант для України, МЗС подасть відповідні пропозиції на розгляд парламенту.

"Звичайно, ми маємо зважати не тільки на емоційну та політичну складову, але в нас є і позови проти Російської Федерації, є юридичні аспекти. Зараз ми підготували пропозицію, проводимо юридичний аналіз", – зазначив Клімкін.

Він наголосив: "Рішення, звичайно, буде, але нам зажди треба розуміти, що договір у тому вигляді, як він є, Росія порушила в кожній статті і кожному рядку. І в такому вигляді він не працює, і є реальною насмішкою".

Детальніше про це, та які ще заяви лунали від Павла Клімкіна – дізнайтеся у включенні: 

Довідка: Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Російською Федерацією і Україною – угода, яка закріплювала принцип стратегічного партнерства між РФ та Україною, визнання непорушності чинних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного. Договір був ратифікований ВР України 14 січня 1998 року, а Держдумою РФ – 25 грудня 1998 року. 

Як інформував 5.UA, раніше перший президент України Леонід Кравчук заявив: Про дружбу годі й казати, але денонсувати "Великий договір" з РФ не варто

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Нам не потрібна війна": У Санкт-Петербурзі протестують проти путінської агресії в Україні – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
МЗС: Організатори "виборів Путіна" у Криму потраплять у санкційний список
Наступний матеріал
Новий БТР-4 у дії: як резервісти та контрактники спільно взялися річку "форсувати"