Леонід Кравчук
Леонід Кравчук ICTV

Кравчук: Про дружбу годі й казати, але денонсувати "Великий договір" з РФ не варто

Документ підкреслює незалежність і територіальну цілісність України та доводить, що Росія веде агресивну війну проти нашої держави

Розпочинати обговорення теми денонсації великого Договору про дружбу з Росією не варто, оскільки Україна не може поступитися жодним положенням документів, де йдеться про незалежність і територіальну цілісність країни. Таку думку висловив перший президент України Леонід Кравчук, передає "112 Україна".

"Ми не можемо поступитися жодним положенням прийнятих і ратифікованих документів про те, що Україна є незалежною самостійною державою і що Росія порушила її територіальну цілісність і веде агресивну війну проти України. Тому, я вважаю, що не потрібно навіть порушувати питання про його обговорення", – наголосив Кравчук.

Крім того, він підкреслив: насправді про дружбу між Україною та РФ годі й казати, адже "дружба перекреслена війною, анексією Криму і всіма тими діями, які Росія чинить стосовно України".

"Росія розпочала агресію і проводить її на Донбасі – це реальний факт", – констатував перший президент РФ. 

Напередодні чільник МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Росія продовжує "поважати" територіальну цілісність України після анексії Криму, а питання перегляду "Великого договору" (Договору про дружбу, співпрацю і партнерство між РФ та Україною) неактуальне. 

Довідка: Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Російською Федерацією і Україною – угода між РФ та Україною, яка закріплювала принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності чинних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного. Договір було ратифіковано ВР України 14 січня 1998 року, а Держдумою РФ – 25 грудня 1998 року. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Черговий доказ "іхтамнєт": у зоні АТО виявили схрон боєприпасів з РФ – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Гриневич доручила розібратися з ситуацією щодо опалення ВНЗ
Наступний матеріал
В Україні вперше за 20 років змінять склад автомобільних аптечок
Loading...