Еспресо ТВ

Злочини РФ проти України: Урядовець розповів, як збираються докази для Євросуду

В ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" урядовий уповноважений з питань Європейського суду з прав людини при Міністерстві юстиції України Іван Ліщина розповів про заяви подані Україною до Європейського суду проти Росії

"Наразі у нас є п'ять позовів, які подані Україною проти Російської Федерації щодо порушень прав людини, які відбувалися у Криму та на Донбасі. Перша справа була подана ще 2014 року і вона стосувалася подій у Криму. Потім коли Росія почала розштовхувати Донбас, ця перша заява була доповнена відповідним матеріалами щодо Донбасу. Проте у 2016 році, після того як Росія прокоментувала цю першу заяву, Європейський суд прийняв рішення про поділ цієї заяви на дві – окремо Донбас, окремо Крим. Так вийшло вже дві заяви. Плюс, окремо подавалася заява щодо ситуації яка відбувалася у 2014 році з дітьми, яких вивезли з Донбасу на територію Росії. Потім вже в 2015 році країна подавала заяву разом щодо Криму і Донбасу, але суд знову ж таки поділив її на дві", – пояснив Ліщина.

Він зазначив, що зараз Росія почала процедурні ігри, пропонуючи суду розглянути перші справи і не розглядати наступні.

"Ми збираємо докази вже по поданих справах для того, щоб закріпити подану інформацію і надати повну картину того, що відбувалося в Україні… Ми використовуємо всі можливі джерела доказування. Окрема категорія – це інформація, яка була оприлюднена чи рішення міжнародних організацій. Ми звісно використовуємо інформацію, яку збирає моніторингова місія ОБСЄ, тут працюємо активно, тому що було зафіксовано факти перетину українсько-російського кордону російською військовою технікою. Ще використовуємо інформацію, яку зібрали наші правоохоронні і спеціальні служби", – додав він.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Попередній матеріал
Україна в ЄСПЛ представить графіки вторгнення російських військ
Наступний матеріал
"Передача інформації в ОРДЛО": стала відома причина обшуків у міськраді Запоріжжя
Loading...

Шойгу і "команда": у ГПУ назвали високопосадовців РФ, проти яких відкрито кримінальні провадження

Гібридна війна РФ проти України розпочалася у 1993 році – СБУ

Росія вже розмістила біля кордонів з Україною три дивізії – Муженко

У МЗС України назвали закон про спрощення отримання громадянства Росії українцями "нікчемним"

Україна направила Росії ноту протесту через "п'яного дипломата" – МЗС

Тіллерсон про санкції США щодо РФ: "Чекаємо від Росії кроку назустріч"