Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

Клімкін представив "найпотужніший документ" щодо Криму: що передбачає резолюція

Нині це найпотужніший документ серед тих, які офіційний Київ подавав щодо Криму, запевняють у МЗС

31 жовтня міністр закордонних справ Павло Клімкін спільно з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та нещодавно звільненим Ахтемом Чийгозом представив проект резолюції щодо порушення прав людини в окупованому Криму.

У вітчизняному МЗС зазначають, що це оновлений текст резолюції, яку Україна вже свого часу подавала. Утім, нині це найпотужніший документ серед тих, які офіційний Київ подавав щодо Криму.

Найголовніші позиції документу такі:

  1. Підтримка України в питанні деокупації Криму;
  2. Вимога виконати рішення Міжнародного суду ООН, винесені раніше й ігноровані Росією;
  3. Доступ міжнародних організацій, зокрема гуманітарних до території Криму для спостереження за дотриманням прав людини на території окупованого півострову.

"Дуже чітка резолюція, яка, по-перше, називає всі речі так, як потрібно називати. Друге – консолідує підтримку міжнародного співтовариства. І третє – саме ця резолюція може використовуватися надалі у судових процесах проти Росії, звичайно, в Гаазі, але на всіх майданчиках, де ми зараз такі процеси почали", – прокоментував міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

У МЗС також повідомили: на компроміси щодо змісту документу йти не збираються, не женуться за голосами, а готові просто називати речі своїми іменами. Коли відбудеться голосування за цю резолюцію – поки невідомо. Але Павло Клімкін припускає, що це відбудеться протягом наступних двох-трьох тижнів. Що цікаво – Росія цього разу не зможе заблокувати відповідний документ.

У МЗС також додають: якщо його підтримають у Нью-Йорку тоді, резолюцію можна буде використовувати у судах проти Росії. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Києві відбувся Марш солідарності з кримськотатарським народом – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО Андрія Лисенка – трансляція завершена
Наступний матеріал
Лисенко: Неподалік Старогнатівки зазнав поранення український військовий
Loading...