Ірина Луценко: Договір про "дружбу" з РФ – це єдиний міжнародний договір, у якому Росія визнає державні кордони України

Росія може використати будь-які кроки України собі "на руку", тому Україні треба бути дуже обережною, сказала Луценко

Договір про дружбу і співробітництво з Росією досі не денонсований, тому що це єдиний міжнародний договір, у якому РФ визнає державні кордони України. Про таке заявила в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.

"Вихід з цього договору має бути поступовим. Ми вже почали з 2015-го року виходити з нього за окремими пунктами. Чому неможливо на сьогодні вийти з нього повністю? Наведу один аргумент. У цьому Договорі про дружбу й співробітництво з РФ зазначено, що як Росія, так і Україна визнають законність кордонів між Україною та Росією. Якщо ми зараз денонсуємо цей договір і вийдемо принаймні з цієї позиції, в Росії буде повне право говорити про те, що якщо ми не визнаємо кордону, який ми хочемо, щоб він був чітко визначений, такий як він був до початку анексії Криму і до початку агресії Росії на сході України, то де та лінія, де той кордон? Чи це той, на який ми хочемо, щоб стала миротворча місія і який вважають у всьому світі кордоном між Україною і Росією. Чи Росія собі скаже: "Ну, вони не визнають цього кордону, вони не хочуть обопільних зобов'язань", і вони можуть гратися цими формулюваннями по-іншому. Відсунути його, наприклад, до лінії розмежування, яка відбувається сьогодні", – сказала Луценко

Політик додала: "Не можна давати Росії бездумних, необдуманих, будь-яких поступок, не аналізуючи наслідків. Наприклад, коли Путін заявив, що він готовий віддати зброю, яка знаходиться в анексованому Криму, Збройним силам України, але це ж насмішка… Будь-які поступки з боку Росії, будь-які заяви треба дуже серйозно аналізувати, розуміючи, що з будь-якого моменту Росія може зробити дзеркальну відповідь, яка може зіграти проти України".

"Тому – дуже гарний аналіз, дуже зважений дипломатичний і державницький підхід. З цього договору треба виходити, наприклад, якщо миротворча місія стане на кордоні, ми можемо тоді говорити про вихід ще з якихось розділів цього договору. Так само, як ми з певним періодом можемо говорити про розрив дипломатичних відносин. Частковий, повний і так далі. Все це робити з точки зору, чи допоможе це Україні в ситуації з анексією Криму чи в ситуації припинення бойових дій на сході країни чи ні. Ми виграємо від такого наступного кроку чи ні? В кінці-кінців, такі серйозні кроки ми маємо погоджувати з нашими міжнародними партнерами, які тримають серйозну міжнародну коаліцію за Україну проти Росії… Як це сприйме міжнародна коаліція, яка зараз підтримує санкції і готова зараз після виборів президента Росії посилити ці санкції. Тобто це має бути дуже зважена і ґрунтовна позиція вже з урахуванням міжнародної позиції", – наголосила представник Президента України у Верховній Раді.

Як повідомляв 5.UA, Клімкін розповів, яка доля Договору про "дружбу" з РФ.

Попередній матеріал
Реанімують техніку для фронту: як працюють тилові ремонтні батальйони
Наступний матеріал
Зворушлива зустріч: Ахтем Чийгоз нарешті відшукав автора листа, що його підтримав у в'язниці

"Насмішка над демократією": депутати ВР про вибори президента Росії в окупованому Криму

"Геть московських окупантів": як у найбільших містах України відбувається "день виборів" президента РФ

"Вибори" Путіна: чотири диппредставництва Росії в Україні заблоковані Нацполіцією

Збірна України відмовилась брати участь в етапі Кубка світу з біатлону в Росії

Молоді українці сприймають Росію як агресора, тому для РФ це покоління остаточно втрачене – Волкер

Кучма виступив з різкою заявою: "Світ посунув Україну на задвірки"