5 канал

"Насмішка над демократією": депутати ВР про вибори президента Росії в окупованому Криму

У "Народному фронті" зареєстрували постанову, в якій чітко прописано, що Україна вважає новообраного президента Російської Федерації нелегітимним

Насмішкою над демократією назвали вибори Президента Росії в анексованому Криму українські депутати. Відповідні заяви виголосили під час Погоджувальної ради парламенту, передає кореспондент "5 каналу".

Як стало відомо, народні обранці доволі гостро відреагували на проведення нелегітимних "виборів Путіна" у Криму. Зокрема, спікер парламенту Андрій Парубій під час промови не добирав слів, називав Володимира Путіна міжнародним злочинцем й окупантом. Каже: той зумисне обрав датою проведення виборів 18 березня.

"Право не може виникнути з правопорушення. Російський агресор свідомо обрав дату 18 березня. Саме 18 березня 2014 року був підписаний нікчемний договір про так зване "приєднання Криму до Росії". І саме в цей день – 18 березня 2014 року – в Сімферополі під час штурму російською окупаційною армією української військової частини був убитий український прапорщик Сергій Кокурін. Ми про це пам'ятаємо, не забудемо і не пробачимо", – підкреслив голова парламенту.

Спікер також нагадав, що ще до проведення виборів у РФ український парламент ухвалив постанову, якою звертався до міжнародної спільноти із проханням не визнавати вибори президента Російської Федерації, вважати їх нелегітимними.

Сьогодні ж, 19 березня, "Народний фронт" зареєстрував ще одну постанову, в якій чітко прописано, що Україна вважає вибори у Російській Федерації нелегітимними й обраний президент для України також є нелегітимним. Нардепи з "Народного фронту" просять ухвалити цю постанову як невідкладну.

"Так звані вибори були очевидною насмішкою над демократією та брутальною наругою над правами людей. Ці так би мовити вибори оголосили нелегітимна Дума (Держдума РФ – ред.), яка у 2016 році обиралася на тимчасово окупованій території України. Цього нібито президента так само обирали в тимчасово окупованому Криму. Відтак, лише на цій підставі Путіна не можна вважати легітимним президентом Російської Федерації, не кажучи вже про повсюдне і системне порушення прав людини під час організації виборчого процесу на окупованій території. Верховна Рада має ухвалити постанову, в якій ми маємо надати належну політичну й правову фарсу, який у Росії називають виборами президента", – підкреслив голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.

Які ще думки лунали з цього приводу – дивіться детальніше у включенні:

Довідково: 18 березня 2018 року у Росії провели вибори президента – влаштували їх там у річницю анексії Криму. Дільниці розмістили і в окупованому Криму. За даними екзит-полів, Володимир Путін лідирує з великим відривом від інших кандидатів. 

При цьому раніше Президент України Петро Порошенко запевнив: міжнародні партнери України не визнають вибори президента РФ в окупованому Криму. Крім того, через вибори президента Росії на території окупованого Криму Україна ініціює запровадження нових антиросійських санкцій, а низка країн уже заявила, що вибори на півострові не визнають. Зокрема, такої позиції дотримуються у Норвегії, Данії, Швеції, Естонії, Латвії, Литві, Польщі та Румунії.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО – відео
Наступний матеріал
"По коліно": у Дніпрі та області за добу випала двомісячна норма снігу