Петро Порошенко та Федеріка Могеріні
Петро Порошенко та Федеріка Могеріні
Офіційний сайт Президента України

Російські "вибори" в Криму та ситуація на Донбасі: про що Порошенко говорив з Могеріні

Україна ще раз звернулася до Європейської комісії та держав-членів ЄС із проханням відмовитися від будівництва "Північного потоку-2" як проекту, що загрожує енергетичній безпеці України і ЄС, – наголосив Президент

Надати Україні оборонне озброєння і визнати таки Росію країною-агресором і стороною конфлікту – до цього закликав Європейський Союз Президент України Петро Порошенко на спільному брифінгу із Верховним представником ЄС із питань зовнішньої політики та безпеки Федерікою Могеріні. Більше подробиць від кореспондентки "5 каналу" Лесі Головатої, яка чула заяви політиків.

Україна та Євросоюз єдиним фронтом будуть відбивати будь-які агресивні прояви – чи то військові, чи економічні, чи енергетичні – з боку Росії. Саме з такою узгодженою позицією після зустрічі вийшли до журналістів Петро Порошенко та Федеріка Могеріні. Одразу навели перший приклад: ані Україна, ані ЄС не визнаватимуть результатів проведення російських президентських виборів 2018 року на окупованих територіях сходу України та в Криму.

Також Могеріні нагадала про чергове продовження на півроку санкцій проти Росії через її агресії. Наголосила – поки РФ не почне дотримуватися Мінських угод та не звільнить Крим, цей інструмент впливу буде діяти.

Щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, Президент на зустрічі зазначив: "Твердо переконаний, що через 4 роки російської агресії проти України настав час і для Європейського Союзу назвати агресора агресором та стороною конфлікту. Настав час сприяти наданню державами-членами ЄС і оборонної зброї для України у відповідності до національного та міжнародного законодавства… Для ознайомлення зі справжньою ситуацією на Донбасі, а також щоб побачити на власні очі як Росія виконує свою частину зобов'язань по Мінським домовленостям, я звернувся до пані Високого представника з пропозицією відрядити найближчим часом на Донбас другу місію послів Політико-безпекового комітету ЄС".

Свою чергою, Могеріні заявила: "Ми наголошуємо на відповідальності Росії за ситуацію, яка сталася на українському Донбасі. І економічні санкції з боку Європейського Союзу щодо Федерації, за які проголосували одноголосно, підтверджують це і напряму пов'язані з повним впровадженням Угоди про асоціацію. І наша робота триває не лише на дипломатичному рівні, а й в гуманітарній сфері".

Дивіться також: Фіндопомога, газова блокада та Антикорупційний суд: головне із зустрічі Гройсмана та Могеріні

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Непалі під час посадки розбився пасажирський літак, щонайменше 50 людей загинули – відео
Наступний матеріал
"Куля прошила мозок": двох важкопоранених бійців АТО доправили до Дніпра

Президент: Не можна давати шанс "п'ятій колоні" спекулювати на мовному питанні

Порошенко: РФ може втрутитися в українські вибори

Нові звільнення заручників, "наполеонівські плани" на Раду і відпочинок на Мальдівах: про що говорив Президент

Клімкін: Вибори президента РФ у диппредставництвах в Україні можливі лише за двох умов

Закон про деокупацію Донбасу опубліковано в "Голосі України"

Ціль Росії не лише Україна, а Балтійсько-Чорноморський регіон у цілому – Порошенко