Петро Порошенко

Президент: Не можна давати шанс "п'ятій колоні" спекулювати на мовному питанні

"Мова має об'єднувати, а не розколювати державу", підкреслив Петро Порошенко

Президент Петро Порошенко закликає не виносити мовне питання і не розколювати Україну на майбутніх виборчих кампаніях. Про це він заявив на церемонії вручення Шевченківської премії 9 березня, передає "Укрінформ"

"Я дуже не хотів би, щоб мовне питання знову стало на порядок денний виборчої кампанії. Мова має об'єднувати, а не розколювати державу. Ми не маємо права дати пас п’ятій колоні отримати з того бодай найменший зиск на майбутніх президентських, парламентських і місцевих виборах", – наголосив глава держави.

Він також відзначив, що єдність країни – пріоритет для кожного українця, тож влада у своїй мовно-гуманітарній політиці має зважати на цей імператив.

Також Президент заявив: дуже важливо, щоб, незалежно від зусиль держави, активні громадяни забезпечували конкурентоспроможну мовну присутність в усіх можливих нішах, популяризували її серед носіїв інших мов з належною повагою до їхніх почуттів та громадянських прав.

Порошенко переконаний, що боротися за українську мову – значить не лише вигукувати гасла та висувати вимоги до влади. Це також і купувати україномовні книги, дивитися українські фільми, передплачувати україномовні газети, віддавати перевагу україномовним версіям сайтів, "гуглити" українською, вести свої сторінки у соцмережах українською і головне – говорити українською.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як Президент на Донеччині надсучасні опорні школи відкрив – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Держдеп США – міноборони РФ: Дайте наказ бойовикам припинити залякування спостерігачів ОБСЄ
Наступний матеріал
ДТП у Польщі: в МЗC підтвердили загибель двох українців