Пікет під Дніпровською ОДА
Пікет під Дніпровською ОДА 5 канал

"Русский мір" змалечку: чому у школі Дніпра зчинився скандал

Під стінами міськради Дніпра протестували проти російської мови в українських школах. Місцеві активісти вимагали звільнення вчителів і директорів, які порушують закон, ігноруючи вимогу викладати державною

"Відділ департаменту освіти переповнений скаргами на освітян, котрі продовжують пропагувати в нас "русский мір", – каже одна з учасниць акції. 

Йшлося, зокрема, про школу №108 у Дніпрі, де через мовне питання виник цілий скандал. Там посварилися вчителі з історії України. Одна обвинувачує іншу у викладанні предмета російською.

"Не можу дивитися на прояви сепаратизму, проте він має широкі межі, і туди багато чого можна вкласти. У тому числі й викладання мовою окупанта", – каже вчитель історії Тетяна Сайдакова.

Вчителька, яка викладає історію України російською в україномовній школі, нині на лікарняному. Її уроки тимчасово замінили іншими предметами.

У дев’ятому класі нині – фізика. Наздоганятимуть історію України, з якої наприкінці року іспит, згодом. Принаймні, так пообіцяла вчителька. 

"Лідія Олегівна казала, що вона нам більшу увагу приділятиме перед ДПА, дасть типові запитання, які будуть на ДПА. Саме історії України, а не всесвітньої", – каже учениця 9 класу Христина.

"Їй просто складно розмовляти українською мовою. Поки вона вчиться, а ми їй допомагаємо", – зазначає ще одна школярка Аліса.

Керівниця школи запевняє: конфлікт між учителями давній і має приватний характер.

"Я вважаю, що зауваження справедливі, бо історію України не викладають чистою українською мовою, її викладають суржиком", – при цьому зауважила в.о. директора СЗШ №108 Олена Романовська.

"Ми ж не зовнішня розвідка, і не внутрішня розвідка, і не СБУ. Ми всього лиш Департамент гуманітарного напряму. От хто може визначити, що людина сепаратист? Хто визначить, що людина – антиукраїнської позиції? Я особисто не можу цього зробити", – каже заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.

Тим часом у школі вже розпочали перевірку на відповідність вчителя історії України своїй посаді.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Як Президент на Донеччині надсучасні опорні школи відкрив – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Пам'яті Леоніда Каденюка: "Просив, аби в космосі прокидалися під Гімн України"
Наступний матеріал
Суд у справі "вишок Бойка": яке рішення ухвалили щодо банкіра Наталії Ігнатченко
Loading...