5 канал

Пам'яті Леоніда Каденюка: "Просив, аби в космосі прокидалися під Гімн України"

Пішов з життя перший український космонавт. Леонідові Каденюку було лише 67 років. У нього зупинилося серце під час ранкової пробіжки парком. Про досягнення видатного українця – далі в сюжеті

"Цієї миті – старту і виведення на орбіту – я чекав тривалі роки. Моя мрія стати космонавтом народилась 12 квітня 1961 року, і ця мрія була в моїй свідомості постійно", – казав космонавт Леонід Каденюк. 

І свою мрію він таки здійснив – через 36 років, у 1997 році, ставши першим українським космонавтом. Сьогодні серце Леоніда Каденюка раптово зупинилося. Він помер під час пробіжки у столичному парку Царське Село.

А народився найвідоміший український космонавт на Буковині. Був льотчиком-випробувачем. Пройшов спеціальну підготовку в центрі NASA. У 1997 році він став членом екіпажу космічного корабля "Колумбія". Усього в космосі пробув 15 діб.

На борту "Колумбії" Каденюк проводив біологічні експерименти з рослинами. Із собою у політ міг узяти до кілограма речей. Серед них були стяги, портрети та диск гурту "ВВ", а ще – на замовлення Каденюка двічі вся команда космічного корабля прокидалася під Гімн України.

"Я взяв три прапори України, портрет Шевченка, потрет Корольова Сергія Павловича, взяв фотографію свого друга, який загинув під час льотних випробувань. Взяв аудіокасети з українськими піснями і влаштував три вечори української пісні на борту корабля", – пригадував Леонід Каденюк.

5 канал

Після повернення Каденюк дістав звання генерал-майора, згодом – "Золоту зірку" і звання Героя України. Днями йому виповнилося 67 років.

Співчуття рідним космонавта вже висловили перші особи держави. Згадали про Каденюка і в американському посольстві. Там зазначили, що Каденюк був легендою, і сьогодні вони сумують разом із усією Україною.

У Twitter дипломати згадали слова Каденюка: "Всесвіт – невичерпне джерело знань, таких необхідних для збереження та прогресу земної цивілізації".

Де і коли відбудеться прощання з космонавтом – наразі невідомо. 

Євгенія Подобна, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Жінка-астронавт повернулася на Землю після 288 днів на МКС

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Формат "Сурков-Волкер" сильніший, ніж Тристороння контактна група – Безсмертний
Наступний матеріал
"Русский мір" змалечку: чому у школі Дніпра зчинився скандал
Loading...