Укрінформ

"Нові обрії": Україна та Канада підписали меморандум про співпрацю в освоєнні космосу

Документ створює нові перспективи для співпраці між державами в одній з найтехнологічніших сфер економіки

У Монреалі (Канада) Державне космічне агентство України та Канадське космічне агентство підписали Меморандум про взаєморозуміння. Це відбулося в рамках круглого столу з питань співробітництва в авіакосмічній сфері у присутності прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, повідомляє прес-служба уряду.

"Підписаний документ створює нові перспективи для взаємовигідної співпраці між державами в одній з найтехнологічніших сфер економіки – в галузі освоєння космосу", – зазначається в повідомленні.

Як зазначив очільник уряду, підписання цього документа відкриває нові можливості та стане новою сторінкою у співпраці України та Канади.

"Це добрий знак, що сьогодні наші агентства підписують такі важливі документи. Я буду радий вітати нашу співпрацю і в літакобудуванні. Можливості Україні й Канади можна об’єднати і створити та впровадити конкурентний продукт і виходити на світовий ринок", – переконаний Володимир Гройсман.

У прес-службі також додали, що нині Україна та Канада обговорюють низку спільних проектів. Зокрема, щодо будівництва літака Ан-132 (двигуни до нього поставляє Pratt&Whitney Canada), створення стартового комплексу для космічних запусків у канадській провінції Нова Шотландія (Проект планують реалізувати компанія Maritime Launch Services та КБ "Південне" імені М.К. Янгеля), а також проект кооперації канадських та українських підприємств у запуску наносупутників за допомогою ракети-носія "Мікроспейс-2". 

Нагадаємо, влітку стало відомо, що в Україні створюють державний космічний концерн "Арсенал". Наприкінці вересня Кабмін призначив нового керівника Держкосмагентства. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Історія, що твориться на наших очах: SpaceX вперше здійснила повторний запуск ракети у космос

Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
SpaceX Falcon 9
/
SpaceX Falcon 9
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX

Попередній матеріал
Дивіться наживо на 5.UA розгляд клопотання ГПУ у справі Януковича і брифінг щодо військових РФ на Донбасі
Наступний матеріал
Розгляд клопотання ГПУ про надання дозволу на здійснення спецрозслідування щодо Віктора Януковича – трансляція завершена
Loading...