Українське телебачення
Українське телебачення Facebook / Петро Порошенко

У Нацраді розповіли, чи дотримуються українські телеканали мовних квот

Нині триває перехідний період дії закону, тож до квот зараховують усі передачі та фільми власного виробництва каналів, незалежно від мови, якою вони зняті

Усі українські телеканали дотримуються мовних квот. Такі результати моніторингу Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, передає "5 канал". 

Протягом двох місяців спеціалісти моніторили 36 загальнонаціональних і супутникових каналів та визначили, що всі вони перевищують встановлену частку української мови в 75% ефірного часу. В середньому українські канали мають аж 86% україномовного ефіру. Щоправда, наразі вимоги до каналів дещо спрощені.

До 13 жовтня наступного року діє перехідний період закону про мовні квоти. За цей час до квот зараховуватимуть усі передачі та фільми власного виробництва каналів, незалежно від мови, якою вони зняті. Також до квоти зарахували двомовні програми та фільми. Тому, хоча квота формально виконана, частка української мови в ефірі не надто зросла.

"Є буква закону і дух закону. Дух закону був у тому, щоб збільшити відсоток української мови на телебаченні. Буква закону – в тому, що дається перехідний період – рік. Усі програми, зняті каналом у цей період, незалежно якою умовою – українською, індійською, італійською – зараховуються до квоти мови. З одного боку, може і воно видається дивним, але ми ставимося до цього філософськи. Розуміємо, що є свої мінуси і свої плюси", – коментує голова Нацради України з питань телебачення та радіомовлення Юрій Артеменко. 

Попередній матеріал
"Тепер – до Італії": Авакову-молодшому повернули закордонний паспорт
Наступний матеріал
В Україні створили сайт для незрячих: як це працює
Loading...