5 канал

Експерт розповів, чи дотримуються мовних квот на українському ТБ та назвав "порушників"

В ефірі "5 каналу" у програмі "Час. Підсумки дня" член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський розповів, як телеканали дотримуються мовних квот

"Ми зробили попередній превентивний моніторинг загальнонаціональних телеканалів і з'ясувалося, що більша частина таких телеканалів в принципі або дотримується вимог закону про 75% мовлення державною мовою, або дуже близький до цього показник, і для них не буде проблемою для того, щоб цей показник витримувати. Але є декілька компаній, які на сьогоднішній день демонструють найменші показники", - повідомив Костинський.

Він також уточнив, про які канали йдеться: "Це, в принципі, відкрита інформація – це телеканал "Україна" та телеканал "Інтер". Тут ми зафіксували близько 26% частки української мови".

"Щоб ви розуміли, запровадження квот на телебаченні це не є прецедент. Це відбувалося у 2000-х до прийняття закону Ківалова-Колісніченка. Також телеканали мусили дотримуватися квот і ні для кого це не було шоком. Тоді було десь вище 80% (частки української мови на телеканалах "Україна" та "Інтер" – 5.UA). Це питання про саморегулювання, тобто держава відпустила питання державної мови в телеефірі. І що сталося? І сталося те, що ця частка значно впала". 

Нагадаємо, Закон про мовні квоти на українському телебаченні набере чинності з жовтня цього року. Він зобов’язує загальнонаціональні канали не менш як 75% мовлення вести українською мовою.

Попередній матеріал
"Схід і Захід разом": як маленькі українці об'єднують країну мовою драматургії
Наступний матеріал
"Це просто варварство": у столиці невідомі за ніч вирубали шматок заповідника "Теремки"
Loading...