Квоти на ТБ
Квоти на ТБ Facebook

Що передбачає закон про мовні квоти на ТБ та як каратимуть за порушення – сюжет

Квоти на телебаченні підтримали 269 народних обранців – "Опоблок" виступав проти

Три чверті ефіру українською. У вівторок, 23 травня, парламент ухвалив закон про мовні квоти на телебаченні. 75% мовлення на загальнонаціональних та регіональних каналах відтепер має бути українським.

На місцевих телеканалах ця частка трохи менша – 60%. За цей законопроект жодного голосу не віддали колишні регіонали. Мовляв, законопроект утискатиме права російськомовного населення. Однак у залі такі аргументи не спрацювали. Загалом квоти на телебаченні підтримали 269 народних обранців.

Цей документ не вперше з'явився у стінах парламенту. Це вже друге читання і остаточна спроба депутатів українізувати контент для телебачення. Підтримати авторів закону про мовні квоти до ВР сьогодні прийшли кіноактори.

"Сподіваємося, що народним депутатам як маленьким дітям не треба пояснювати, чому потрібен україномовний продукт на українському телебаченні", – каже акторка Ірма Вітовська.

"Ми займаємось якимись дивними речами - сперечаємось, чи говорити нам українською з телевізора, чи ні. Я нещодавно був на зйомках у Польщі, і от дивна країна – поляки грають польською мовою серіали", – коментує актор Остап Ступка.

До другого читання депутати внесли в документ понад 150 правок. Але в дискусію відразу вступив "Опоблок". Вони проти закону.

"Щоб не було так, що "Діамантову руку" ми дивилися в українському дубляжі. Я вважаю, що штучний утиск цих норм – це порушення європейських принципів", – стверджує опоблоківець Микола Скорик.

А от Вікторія Сюмар з "Народного фронту" зазначає: "Усі фільми виготовлені до 1991 року, в Радянському Союзі, ніхто не збирається озвучувати українською. Вони будуть субтитровані, і це не так важко зробити. Автору правок надалі рекомендую шанувати країну, в якій він живе".

Після цього колишні регіонали знайшли інший привід для обговорень. Як вони перешкоджали прийняттю "мовного закону" для ТБ, що він передбачає та як штрафуватимуть за порушення квот – дивіться у сюжеті:

Анна Мірошниченко, Ян Доброносов, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
В Україні презентували першу "розумну" систему моніторингу довкілля
Наступний матеріал
"Били потужно та зупинились": навіщо бойовики запросили "тишу" у Новоолександрівці
Loading...

Президент заздалегідь заявив, що підпише закон про мовні квоти: Українській мові на українському ТБ – бути!

Вітчизняні митці закликають депутатів ухвалити закон про мовні квоти на ТБ

Які покарання загрожують провайдерам за відмову блокувати сайти РФ – у Нацкомісії зі зв'язку пояснили