sportbest.net

Вітчизняні митці закликають депутатів ухвалити закон про мовні квоти на ТБ

Відомі українські актори, режисери, письменники і кіносценаристи закликають нардепів ухвалити цього тижня в другому читанні закон про мовні квоти на телебаченні, оскільки переконані, що це дасть змогу збільшити в телеефірі частку україномовного продукту

22 травня відбулася прес-конференція, на якій відомі українські діячі культури наголосили на необхідності ухвалення законопроекту про квоти на українську мову на телебаченні, повідомляє "Укрінформ".

Акторка театру та кіно, ведуча розважальних шоу на ТБ Ірма Вітовська заявила: "Цього тижня відбудеться розгляд законопроекту 5313 про квотування на телебаченні для можливості надавати україномовний продукт. Ми прийшли, щоб підтримати цей крок, закликати і стимулювати наших депутатів, щоб вони за цей законопроект проголосували".

За словами Вітовської, протягом багатьох років україномовний продукт у державі залишається вторинним, через це вона як українська актриса, яка не хоче їхати працювати в інші країни або емігрувати, почувається дискримінованою.

Ірма Вітовська також переконана, що законопроект 5313 треба ухвалити ще й для того, щоб масовий глядач навчився споживати український телепродукт.

"Так було в історії з українським дубляжем, з озвучуванням фільмів, квотуванням музики на радіо. Я думаю, настала черга і україномовного телебачення", – додала вона.

Кінорежисер Олесь Санін розповів, що в особистих розмовах власники телеканалів на пропозицію збільшення частки україномовної продукції відповідають, що вони є законослухняними бізнесменами і громадянами, і якщо держава скаже, вони це робитимуть, але витрачати на це кошти з власної волі не хочуть.

"Тобто зараз ідеться про нескладну, нереволюційну ситуацію, в якій держава має зробити свій крок у простій формі торгової преференції, яка сьогодні в Україні існує з приводу закупівлі вугілля, нафти і газу, будівельних матеріалів, паперу для книжок, шоколаду, автомобілебудування. Точно таку саму історію зараз мої колеги і я просять створити й для україномовного продукту в Україні для телевізійних каналів, кінотеатрів і так далі", – сказав Санін.

На думку Саніна, учасники прес-конференції уособлюють індустрію, яка просить ухвалити закон про мовні квоти і встановити "правила гри і нашої творчої роботи з ринком, який наразі існує".

Підтримати ухвалення закону про мовні квоти на телебаченні прийшли також актори Наталія Сумська, Римма Зюбіна, Лариса Руснак, Богдан Бенюк, Остап Ступка, Дмитро Рибалевський, режисери Володимир Тихий і Тарас Ткаченко, письменники і сценаристи Ірен Роздобудько і Андрій Кокотюха.

Як повідомляв 5.UA, 16 березня 2017 року Верховна Рада у першому читанні прийняла за основу законопроект, який встановлює обов'язкову частку україномовного контенту на телебаченні. Відповідний проект закону №5313 про внесення зміни до деяких законів щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації підтримали 244 народних депутати.

Проектом закону пропонується встановити на телебаченні обов’язкові квоти передач і фільмів українською мовою. Йдеться про 75% державної мови для загальнонаціональних телеканалів, 50% – для регіональних, а також 75% державної мови для програм новин на ТБ.

Попередній матеріал
Ситник: Без створення Антикорупційного суду справи проти топ-чиновників розглядатимуться по 10 років
Наступний матеріал
Друга спроба: "Охматдит" знову шукає головного лікаря
Loading...

"Росія істерить": Петренко пояснив, чому РФ "так збудилася на дії української влади"

Українські компанії та фізособи не зверталися до департаменту кіберполіції щодо атаки WannaCry

Франція допоможе Україні будувати потяги з системою зміни ширини колій

Жебрівський оголосив змагання на "українізацію" Донеччини – переможець отримає 30 млн грн