5 канал

Лагідна українізація Приазов'я: волонтери везуть у прифронтову зону україномовні книжки

Акцію готували протягом року близько 2 тис. українських та закордонних меценатів і волонтерів

Україномовні книжки та книжки про історію і культуру України везуть волонтери у прифронтові населені пункти – така собі лагідна українізація. Художню та спеціалізовану літературу передали школам, бібліотекам та вищим навчальним закладам Приазов'я.

Флешмоби, лекції та тисячі подарунків. У Маріуполі триває марафон "AzBooka – Азовська книжка". Понад 1,5 тонни літератури, зокрема, з історії та культури України, до Приазов'я привезли волонтери.

Волонтер Оксана Левкова розповідає: "Приблизно 100 різновидів книг і не тільки книг. Наприклад, Львів передав комікси про оборону Донецького аеропорту. Тільки цих коміксів 3 тис. примірників, бо Львів розуміє, що Маріуполь – дуже важливий населений пункт для всієї України".

Акцію готували протягом року близько 2 тис. українських та закордонних меценатів і волонтерів. Серед них – Наталя Доморослова. 17 років вона разом із батьками прожила у Чехії. А останні три роки подорожує автостопом, відвідала понад два десятки європейських країн. Своїм одноліткам з українського сходу розповідає про те, як побачити світ, навіть не маючи коштів.

Бідкається: "70% населення, яке живе в селах або в райцентрах – не виїжджає за свій обласний центр і це дуже погано. Якщо сказати у Маріуполі, що у Львові бігають корови, вони повірять, тому що там не були. Тобто, щоб люди подорожували, розвивалися, шукали себе, не сиділи на місці".

Окрім Маріуполя, книжковий марафон відбувся у школах Волновахи та Мангуша. Книжки українською мовою у селищних бібліотеках в дефіциті. "Голод у нас є на літературу такого напрямку. Діти із задоволенням приходять у бібліотеку, читають. Ми обов'язково прорекламуємо ці книжки. Думаю, що вони будуть користуватися дуже великим попитом", – запевняє бібліотекар Валентина Пахолок.

Книжковий марафон у Приазов'ї триватиме до 30 квітня, під час якого не лише розповсюджуватимуть літературу. Викладачі Києво-Могилянської академії також влаштовуватимуть відкриті лекції.

Тетяна Ігнатченко, Євген Гончаренко, "5 канал"

Попередній матеріал
Білоруський президент відвідав українську зону відчуження: що найбільше вразило Лукашенка
Наступний матеріал
"Асистент стилю": Amazon презентував "розумну камеру", яка навчить добре вдягатися
Loading...