Книжки на передову
Книжки на передову 5.ua

"Лагідна українізація": Волонтери та пластуни зібрали 16 тонн "розумної" допомоги Донбасу

На схід рушила інтелектуальна допомога – це більше 15 тонн книжок, написаних українською мовою

Волонтери разом із пластунами передали на схід 10 тисяч примірників україномовних книжок. Літературу вже найближчим часом розвезуть по школах та гуртках визволених від окупантів міст Донбасу, розповідає кореспондент "5 каналу".

Більша частина волонтерської інтелектуальної допомоги, а це майже 16 тонн книжок – вже приїхали до Бердянська. В асортименті література для всіх вікових категорій. Звідти видання повезуть до Маріуполя, Сєвєродонецька, Слов’янська та Авдіївки. За підрахунками волонтерів, книг вистачить на всіх охочих.

Абсолютно усі книжки, які передають на схід, написані виключно українською мовою. Таких видань, кажуть волонтери, тамтешнім бібліотекам бракує. Щоб реалізувати цей проект, "Миротворці України" долучили пластунів. Понад півтисячі скаутів обіцяють розвезти книги до навчальних закладів та гуртків звільнених міст Донбасу.

"У східних регіонах, у таких містах як Маріуполь, Сєвєродонецьк, Слов’янськ, Авдіївка – пластуни приймають ці книги і розповсюджують серед шкіл та бібліотек. Це перша акція таких великих масштабів, адже 16 тонн книжок – це неабияка пригода для пластунів", – розповідає прес-секретар "Пласту" Роман Тимоцко.

Насамперед волонтери попросили привезти книжки до Слов'янська. Вони кажуть, що це має бути символічно. "Зі Слов'янська все почалось. Люди виборювали незалежність, свободу, право на існування в незалежній країні, тому хотілось туди би в першу чергу передати книжки", – каже голова благодійного фонду "Миротворці України" Валентина Полончевська.

Ініціатори проекту жартома називають цю допомогу "лагідною українізацією". Вони сподіваються, що вже найближчим часом до ініціативи долучаться більше благодійників. Волонтери вірять, що українська книга у прифронтових містах здатна пришвидшити перемогу.

Наталка Коцкович, Дмитро Демішев, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко – про справу Насірова: Це доказ того, що в Україні створена ефективна антикорупційна інфраструктура
Наступний матеріал
"Ще трохи про Насірова": як чільник ДФС відповів на закиди про "потрійне громадянство"
Loading...

Богдан Бенюк про двомовність, патріотичне виховання молоді та українські ЗМІ у програмі "Рандеву"

Боєць АТО: Буду на передовій, поки на "Донбас Арені" не підніму український прапор

Зброя для українських воїнів: як волонтери за виробництво турелі взялися – фото