Київрада
Київрада 5 канал

"Українська в ресторанах та крамницях": Київрада розглянула мовний законопроект

Документ пропонує всі рекламні вивіски, плакати, афіші друкувати виключно українською або з транслітерацією, а у закладах громадського харчування обслуговування – державною

Київські ресторани, магазини та комунальники мають перейти на українську мову. Відповідну вимогу до них висунула Київрада, інформує "5 канал".

Як стало відомо, 20 квітня депутати підтримали у першому читанні проект рішення "Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині".

За словами автора ініціативи "свободівця" Юрія Сиротюка, документ припадав пилом у стінах Київради понад рік. Зокрема, він пропонує усі рекламні вивіски, плакати, афіші друкувати виключно українською або з транслітерацією. Серед вимог – спілкуватися з клієнтами в закладах громадського харчування також рідною мовою. Меню у першу чергу також пропонувати саме українською.

Проти такої ініціативи виступили у "Самопомочі", однак під час голосування "за основу" 91 депутат висловився "за" і 0 – "проти".

Підтримують рішення Київради й активісти. "Українська мова повинна бути не лише визнана на папері державною, а і повсякденною. Це і реклама, і телебачення. Хто не розуміє української мови - нехай її вчить!" - переконаний активіст Тарас Козлишин, що зранку взяв участь у мітингу під столичною мерією .

А от міський голова Віталій Кличко наголошує: проект рішення має рекомендаційний характер. Тому силоміць змушувати персонал спілкуватися виключно українською не будуть. "Інформація, яку отримують клієнти закладів, це може бути англійська, українська, російська. І я не бачу в цьому великих проблем", - заявив Кличко.

Тепер депутати мають два тижні на доопрацювання проекту. Потім з усіма правками його винесуть на друге читання, аби проголосувати в цілому.

Наталка Юрчук, Дарина Цисарук, Данило Буланенко, Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
У центрі Парижа сталася стрілянина: з'явились перші фото та відео з місця події
Наступний матеріал
Червона доріжка та довгі сукні: як проходить вручення першої української кінопремії "Золота дзиґа"
Loading...

Київрада пропонує збільшити штрафи за куріння у публічних місцях у 50-100 разів

У храмах Польщі щонеділі молитимуться українською мовою

"Хай Крим чує нашу українську мову": телевежа на Чонгарі почала мовлення