Хакер
Хакер radiosvoboda.org

Українські компанії та фізособи не зверталися до департаменту кіберполіції щодо атаки WannaCry

  Департамент кіберполіції Національної поліції України не отримував звернень від українських компаній і фізичних осіб, які постраждали від атак вірусу WannaCry (WannaCrypt)

  Департамент кіберполіції відстежує інформацію щодо поширення шкідливого програмного забезпечення для несанкціонованого шифрування файлів користувача і вимагання викупу за дешифрування Wanna Cryptor, яка приходить від правоохоронних органів багатьох країн і світових засобів масової інформації. У департамент не надходили звернення представників постраждалих українських компаній та фізосіб щодо ураження зазначеної загрозою. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  У кіберполіції уточнили, що постраждалі в таких видах злочинів зазвичай не повідомляють правоохоронним органам про такі факти.

  Відомо, що Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку) раніше повідомляла, що друга хвиля кібератак вірусом WannaCry в Україні не відбулася.

  Українські мобільні оператори "Київстар", "Vodafone-Україна", провайдер послуг кабельного телебачення та інтернет-доступу "Воля" й Адміністрація Президента України не зазнали кібератак з використанням вірусу WannaCry (WannaCrypt). В "Укртелекомі" фіксували спроби атак, яким запобігли і які не вплинули на діяльність компанії.

  У Нацбанку України повідомляли, що спроби кібератак успішно нейтралізують фахівці команди реагування на кіберінциденти.

  У Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку) зазначали, що більшості випадків інфікування інформаційних систем державного сектора вірусом WannaCry (WannaCrypt) вдалося уникнути, зокрема завдяки завчасному попередженню про масову розсилку цього шифрувальника і надання необхідних рекомендацій.

  Комп'ютерний вірус WannaCry (WannaCrypt) у травні поточного року вразив велику кількість комп'ютерів під управлінням операційної системи Microsoft Windows. Вірус атакує комп'ютери під управлінням цієї системи шляхом шифрування файлів користувача, після чого виводить повідомлення про перетворення файлів із пропозицією в обмежений термін здійснити оплату ключа дешифрування в біткоінах в еквіваленті суми $300 для розблокування даних протягом трьох днів. Якщо необхідна сума не надійде, то автоматично її буде збільшено вдвічі. На сьомий день вірус знищить дані.

  Як повідомляв 5.UA, хакери, що стоять за організацією глобальної атаки комп'ютерного вірусу WannaCrypt, вже отримали від своїх жертв понад $42 тис. у біткоінах.

  Попередній матеріал
  Зворотній відлік запущено: Безвізовий режим для українців запрацює через 20 днів
  Наступний матеріал
  Президент "Укрметалургпрому": "Бізнес повинен мати доступ до стратегії УЗ, інакше вона залишиться гальмом для економіки"
  Loading...

  Вірус WannaCrypt зібрав вже $42 тис., але хакери ігнорують гроші на рахунках – The Times

  Від масштабної кібератаки постраждало понад 200 тис. осіб – глава Європолу

  Тепер у кредит: Трамп планує змінити військову допомогу союзникам США – WSJ