Кібератака
Кібератака radiosvoboda.org

Головний кіберполіцейський України назвав найпоширеніші інтернет-афери

  Здебільшого інтернет-шахраї обманюють людей, обіцяючи їм "подарунок"

  Голова Департаменту кіберполіції Нацполіції України Сергій Демедюк розповів про найбільш поширені злочини в інтернеті. Це старі перевірені афери, пов'язані з "виграшем" великого призу. Про це він розповів в інтерв'ю ONLINE.UA.

  "Все нове – це дуже добре забуте старе. Шахрайство якраз і полягає в простому обмані. Чим простіший спосіб обману, тим більше постраждалих виявляється. На сьогодні найбільш популярні злочину – економічного характеру", – підкреслив Демедюк.

  За його словами, причина поширення таких злочинів у тому, що "люди збідніли, дуже велика частка населення України – фінансово неспроможна... І тут їм як манна з неба падає "подарунок", про який їх сповіщають за допомогою СМС-повідомлень, дзвінків на мобільний. Іноді шахраї, використовуючи SIP-телефонію, дзвонять навіть на стаціонарний телефон – і це взагалі змушує людей втрачати зв'язок з реальністю", – розповідає Демедюк.

  Він зазначив, що українці вважають, що "якщо вже на стаціонарний телефон дзвонять, то це вже точно справжня фірма, яка проводить справжній розіграш. Нам же давно окрім як для того, щоб провести опитування або зробити офіційне попередження, на стаціонарний телефон ніхто не дзвонить. А тут вам дзвонять і повідомляють про виграш. Якщо знають, можуть ще й назвати прізвище або номер квартири. І ви виграєте "якийсь дорогий "приз" – від машини до квартири", – пояснив поліцейський.

  При цьому багато громадян потрапляють в мережі шахраїв через розсилки. "Ви колись десь свої контактні дані залишили або реєструвалися десь – і ці дані потрапляють в загальний доступ. В бази, які використовують шахраї для такого фішингу, тобто вилову потенційних жертв. З мільйона обов'язково знайдеться хоч один, хто "поведеться", – резюмував він.

  Як повідомляв 5.UA, 13 лютого 2017 року Президент України Петро Порошенко затвердив рішення РНБО щодо загроз кібербезпеці

  Попередній матеріал
  В Івано-Франківську діти виготовляють янголят, щоб заробити гроші на міношукач для бійців АТО
  Наступний матеріал
  На Одещині чоловік намагався у банці з-під кави провезти більше кілограма золотих прикрас – ДПСУ
  Loading...

  "Група смерті" в мережі вербує дітей: у Києві поліцейські врятували дівчинку від самогубства – відео

  У кіберполіції запевнили, що не вилучатимуть серверне обладнання "без розбору"

  НАТО затвердило оновлений план із кіберзахисту та "дорожню карту" для кіберпростору