5 канал

"Схід і Захід разом": як маленькі українці об'єднують країну мовою драматургії

Для 20 дітей з Луганщини та Рівненщини створили соціально-культурний проект - разом вони створюватимуть п'єси та покажуть її широкому загалу

Десять школярів зі Сходу України і десять із Заходу мають 10 днів, щоб написати п'єсу і втілити її на київській театральній сцені за участі відомих акторів. Репетиції - у розпалі, а прем'єра цього соціально-культурного проекту уже цієї п'ятниці, 30 червня. 

10 старшокласників - із міста Щастя на Луганщині, на околицях якого не вщухають бойові дії. Ще 10 - із селища Клесів, що на Рівненщині, де триває інша війна - війна із нелегальним видобутком бурштину.

"Проект полягає в тому, що ми відбираємо підлітків з таких складних регіонів, яких у нас по всій Україні багато. Вони не тільки на сході України", - каже куратор проекту "Схід - Захід" Наталя Ворожбит.

Організатори кажуть, що головне у проекті - не теми вистав і навіть не те, хто в цих виставах гратиме. Суть - дати підліткам виговоритися, і почути їх.

"Нам треба не забувати, що навіть після повернення східних територій у нас буде величезна робота по подоланню тієї недовіри, яка є, яка існує. І якщо ми хочемо врятувати Україну цілісною, нам треба працювати з дітьми, перш за все з дітьми", - переконана акторка учасниця проекту Римма Зюбіна.

Актриса Римма Зюбіна грає у двох з десяти вистав, сценарії до яких писали ці діти. Які дивовижні проекти народжуються у дитячих серцях та головах – дивіться сюжеті:

Прем'єра уже цієї п'ятниці 27 червня у Київській консерваторії. Загалом десять міні-вистав поєднають в одну. На сцені історії цих підлітків втілюватимуть імениті українські актори. Вхід вільний.

Ольга Петрів та Дмитро Демішев, "5 канал"

Попередній матеріал
Наймасштабніша кібератака в історії України: що відомо – сюжет
Наступний матеріал
Експерт розповів, чи дотримуються мовних квот на українському ТБ та назвав "порушників"
Теги:
Loading...