5 канал

"Маленькі свідки війни": як діти війни знайомляться з мирною Україною

Педагоги кажуть, що діти сходу нині потребують психологічної реабілітації та приємних вражень – тому й подорожують

Близько 30 дітей із прифронтового Лисичанська приїхали до Черкас на відпочинок та психологічну реабілітацію. Відчуття постійної тривоги через перебування неподалік лінії фронту змінилося захопленням краєвидами та історичними місцями центральної України. Допомогли здійснити дитячі мрії випускники їхньої рідної школи, передає кореспондент "5 каналу".

Три дні школярі подорожуватимуть регіоном, щоб дізнатися більше про історичне минуле країни. Діти побувають на Канівщині – малій Батьківщині Тараса Шевченка, та відвідають козацькі землі Чигиринщини. Артем Кудряшов каже, ці знання допоможуть йому у майбутній професії, адже він мріє стати вчителем історії.

"Планую далі піти вчитися на учителя історії, щоб були знання свої і було що розповісти. Це цікаво для самого себе і саморозвитку", – зазначає Артем.

12-річна Ельвіра Панченко вперше поїхала з дому в далеку подорож. У дівчини щойно здійснилася одна із заповітних мрій – вона вирушила у річкову прогулянку Дніпром. "Мені найбільш сподобалося Дніпро, тому що я дуже люблю воду, і таке широке Дніпро я перший раз таке бачила", – каже школярка з Лисичанська.

Вчителі, які супроводжують школярів, запевняють – до війни влаштовували учням екскурсії Луганщиною, але через бойові дії поїздки призупинили. Педагоги кажуть, що маленькі свідки війни нині потребують психологічної реабілітації та приємних вражень.

"Ці всі вибухи – ми знову почали їх чути, тому психологи працюють з дітьми, це дуже важко. Треба змінювати обстановку, щоб вони подивилися на мирне спокійне життя", – переконана організатор поїздки Наталія Ніколаєва.

Подорож Черкащиною тільки розпочалася, а вчителі кажуть – вже шукають гроші на майбутні поїздки. Адже хочуть показати учням всю Україну.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Міжнародний дебют: Новий український Ан-132D покажуть на авіасалоні у Франції
Наступний матеріал
Директор Агентства моделювання ситуацій: український фронт має стати частиною світової безпеки
Loading...