Нацрада
Нацрада vgolos.com.ua

"Не без скандалу": які результати конкурсу Нацради на загальноукраїнську цифру

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення віддала цифрову частоту державному каналу – конкурс на загальнонаціональну цифрову ліцензію виграв парламентський канал "Рада", всього у відборі брали участь п'ять каналів

Єдиний дитячий канал серед п'яти кандидатів – "ПлюсПлюс". Це той, де уперше заговорив українською Міккі Маус. Генеральний продюсер застерігає членів Нацради, якщо канал не отримує частоту в цифровому мовленні, діти втратять можливість дивитися мультфільми українською. А ще додає, канал одним із перших відреагував на трагедію в Одеському таборі і запустив серію мультфільмів-підказок, як поводитися у надзвичайній ситуації.

"Корисні історії-підказки про вогнеборців, електрику і про ліфт. І ми дуже горді цим", – сказала генеральний продюсер телеканалу "ПлюсПлюс" Іванна Найда.

Серед претендентів на цифрову ліцензію – приватні інформаційні канали: "112 Україна", NewsOne, "УНІАН ТБ" і державний канал "Рада". За останній прийшли просити народні депутати.

"На превеликий жаль, заради рейтингів і піарів такі поняття, як об'єктивність та моральність відкладають на задній план", – зазначив народний депутат Олег Барна.

А ось за "112-й" прийшов колектив – десятки працівників. Під стінами Нацради вони влаштували мітинг. У Нацраді розцінили таку акцію як тиск. Але сам скандал розгорівся під час конкурсу через заяву представників "112-го" про те, що вони у разі перемоги в конкурсі готові віддати п'ять регіональних частот, які використовують нині. Голова Нацради назвав заяву шантажем. Нагадав, що ці частоти канал використовує з порушеннями.

"Якби щось у нас було незаконно, я вас запевняю, ще три роки тому це питання було б вже вирішене", – запевнив співвласник каналу "112 Україна" Єгор Бенкендорф.

У голосуванні переміг парламентський канал. За Раду проголосували одностайно. Переможець нині підраховує, скільки коштуватиме підтримка цифрового мовлення. Цього року з бюджету він отримав 46 млн грн. 

"26 мільйонів – це заробітна плата, оплата супутника та послуг. І плюс 20 мільйонів на оновлення, модернізацію. Поки що в обсязі 26-27 млн, такий бюджет буде наступного року", – прокоментував директор державного підприємства "Парламентський телеканал "Рада" Володимир Лех.

У "Раді" планують перейти на цифрове мовлення протягом року. Усе залежатиме від державного фінансування.

Юлія Божко, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Україна входить в топ-10 країн за кількістю держпідприємств, але громадяни від цього не мають жодного зиску – нардеп
Наступний матеріал
У Києві вночі горів гіпермаркет "Ашан" – фото та відео
Loading...

І школярі, і політики: як пройшов XVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

"ЗА ЧАЙ.COM": журналіст, музичний критик, ба навіть мовознавець Юрко Зелений в ефірі "5 каналу"

Теракт біля телеканалу "Еспресо": Політолог Бала вперше розповів про свій стан

Прес-конференція: "Моніторинг ефіру інформаційних телеканалів щодо висвітлення тем АТО та окупації Криму" – трансляція завершена

"Дерусифікація країни": Закон про мовні квоти на телебаченні набув чинності

Лося внесуть до Червоної книги України