Федеріка Могеріні та Володимир Гройсман

Фіндопомога, газова блокада та Антикорупційний суд: головне із зустрічі Гройсмана та Могеріні

Верховний представник Євросоюзу вже втретє відвідує Україну, але вперше – від початку роботи безвізового режиму із ЄС

Ще 1 млрд євро макроекономічної допомоги виділить Україні Європейський Союз – пообіцяла Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики Федеріка Могеріні під час зустрічі у Києві з прем'єром Володимиром Гройсманом. Їхній спільний брифінг слухав кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу.

"Допомогою" зазначені гроші можна назвати лише умовно. Зрештою ці кошти доведеться повертати, бо вони є лише кредитними. Щодо подробиць – коли фінанси надійдуть до України, або як контролюватиме їх ЄС – наразі не знає навіть сам чільник уряду. Нічого на цю тему не зазначила і Федеріка Могеріні.

Представник європейської дипломатії вже втретє приїжджає до України, але вперше – від початку роботи безвізового режиму із ЄС.

"Минулої п'ятниці Європейська комісія ухвалила рішення про запровадження нової програми макрофінансової допомоги Україні у розмірі до 1 млрд євро у формі кредитів. Ця допомога буде спрямована на підтримку економічної стабільності України, а також її структурні реформи. Два тижні тому ми ухвалили рішення про надання Україні додатково 24 млн євро гуманітарної допомоги. І таким чином, загальний розмір гумдопомоги, яку європейська сторона надала Україні, становить 700 млн євро з 2014 року", – назвала деякі цифри Могеріні.

Обговорювали сьогодні, зокрема, і газову блокаду з боку Росії, невиконання країною-агресором рішення Стокгольмського арбітражу. Прем'єр-міністр підкреслив, що Україна не може коментувати його, але впевнена – РФ таки має слідувати міжнародному праву. На цьому також наголосила і Верховний представник ЄС.

Ще одна тема обговорення – Антикорупційний суд в Україні. Могеріні відзначила, що створення АКСУ – важливий крок у проведенні реформ та інтеграції України до Євросоюзу. На це Гройсман запевнив, що Кабмін всіляко сприятиме створенню Антикорупційного суду.

Також чільник уряду сьогодні вихвалявся економічним зростанням України: "Для нас залишається пріоритетом у 2018 році підтримка економічного зростання. Ми орієнтуємося на зростання у понад 5%. Хоча в цьому році ми запланували ріст національної економіки у 3%, але проведення необхідних структурних змін дозволить нам залучати більше інвестицій".

Майже 100 прапорів: український стяг замайорів у містах Європи та Америки – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
СБУ по всій Україні проводить масові обшуки у поплічників агресії Росії
Наступний матеріал
Подання ГПУ на Бакуліна: засідання регламентного комітету ВР – відео

"Не менше 10 тис. грн": Гройсман озвучив, якою буде середня зарплата українців цьогоріч

Зустріч Порошенка та Могеріні з представниками ЗМІ – відео

Могеріні у Києві збирається запустити антифейкову кампанію з євроінтеграції – подробиці

ЄБРР виділив Україні 25,9 млн євро на сонячні електростанції – Порошенко

Наскільки швидко відбудеться інтеграція українського енергоринку в ЄС – "ЕнергоНЕзалежність"

Мін'юст почав опис та арешт українських активів "Газпрому"