Мін'юст почав опис та арешт українських активів "Газпрому"

  Російський монополіст понесе жорстку відповідальність за невиконані зобов'язання, – наголосив прем'єр-міністр

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман дав доручення Міністерству юстиції активізувати дії щодо стягнення штрафу з російського "Газпрому". Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.

  "Позиція України в ситуації з "Газпромом" має бути жорсткою і послідовною. "Газпром" має виконувати вердикт Стокгольмського арбітражу і так само виконувати вимогу антимонопольного органу України та рішення українських судів. Сьогодні мав розмову про наші дії в зв'язку з цим з міністром юстиції України Павлом Петренком", – зазначив Гройсман.

  Прем'єр нагадав – ще в січні 2016 року АМКУ наклав на "Газпром" штраф розміром майже 86 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку природного газу в Україні. За рік – через пеню – ця сума подвоїлася.

  "Газпром" оскаржити рішення не зміг, саме тому Україна вже почала опис і арешт українських активів "Газпрому". До цього переліку потрапило майно компаній "Газпромзбут Україна" та "Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України", а також цінні папери ПАТ "Інститут ЮЖНІІГІПРОГАЗ" та АТ "Газтранзит". Вартість акцій оцінюють у понад 630 млн грн, вони мають бути продані на відкритих аукціонах.

  Як інформував 5.UA, "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту. Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу.

  Попередній матеріал
  Зірка порнофільмів подала до суду на Дональда Трампа
  Наступний матеріал
  У центрі Києва з гранатомета обстріляли ресторан – вигоріло 50 кв. м будівлі

  Гройсман: Робимо все, аби повернутися у штатний режим з газом вже 6 березня

  Президент заявив про стабілізацію ситуації із газопостачанням

  "Газпром" заявив, що "негайно" починає процедуру розірвання контрактів із "Нафтогазом"

  Поки "Нафтогаз" святкує перемогу, "Газпром" почав мстити: розлого про перипетії "газової справи"

  Перемога у газовій суперечці: "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту

  Коболєв про переговори з "Газпромом": "Поки що прогресу немає... але він буде"