cont.ws

Газовий конфлікт: Європарламент підтримав позицію України

  Росія використовує постачання газу як інструмент політичного тиску на Україну, сказали в Європарламенті

  Росія використовує постачання газу як інструмент політичного тиску на Україну. Про таке йдеться у спільній заяві голови комітету у міжнародних справах Європарламенту Девіда Макаллістера і голови делегації ЄП до комітету парламентської асоціації Україна-ЄС Даріуша Розаті, пише "Укрінформ".

  "Ми глибоко занепокоєні рішенням "Газпрому" від 1 березня 2018 року припинити постачання передплаченого газу до Україні, а також подальшим наміром "Газпрому" розірвати контракт із "Нафтогазом". Це є черговим підтвердженням використання постачання газу як політичного інструменту тиску з боку РФ, що може мати негативний вплив на енергетичну безпеку ЄС", – наголосили в Європарламенті.

  Макккалістер і Розаті також привітали готовність Єврокомісії виступити посередником у цій ситуації та закликали всі сторони якомога швидше домовитися про початок тристоронніх консультацій у форматі ЄС-Україна-Росія, аби врегулювати ситуацію.

  У Європарламенті також наголосили: "Ці останні події підтвердили ще більшу важливість удосконалення енергетичної безпеки ЄС та негайного скорочення залежності від нафти і газу, які постачаються авторитарними режимами, та позбавлення такої залежності в середньостроковій перспективі".

  Як повідомляв 5.UA, "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту. Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу. "Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

  Попередній матеріал
  4G для широкого загалу: Українські оператори викупили частоти "головного діапазону"
  Наступний матеріал
  Порошенко: РФ може втрутитися в українські вибори

  Президент заявив про стабілізацію ситуації із газопостачанням

  Гройсман: Робимо все, аби повернутися у штатний режим з газом вже 6 березня

  "Газпром" заявив, що "негайно" починає процедуру розірвання контрактів із "Нафтогазом"

  Перемога у газовій суперечці: "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту

  Коболєв про переговори з "Газпромом": "Поки що прогресу немає... але він буде"

  У "Нафтогазі" розповіли про новий арбітраж через занижену вартість транзиту газу