5 канал

"Нафтогаз": Нині немає підстав для розірвання договору щодо транзиту з "Газпромом"

В Українській компанії наголошують – навіть якщо відбудеться судовий розгляд, він триватиме роками, тож до 2019 року контракт залишатиметься чинним

Російський "Газпром" спрямував до "Нафтогаз України" офіційну заяву про розірвання контрактів на постачання і транзит газу. Такою є реакція росіян на рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення на користь України понад $2,5 млрд за підсумками двох позовів.

"Нафтогаз" уже отримав ці документи з намірами податися до того ж таки Стокгольмського арбітражу. Нині українська сторона вивчає отриману інформацію і додає: "Нафтогаз" нині не бачить підстав для розірвання договору з "Газпромом" щодо транзиту. Також наголошують – судовий розгляд триватиме щонайменше кілька років, тож до завершення контракту – а це кінець 2019-го – контракт залишатиметься чинним.

"Ми не бачимо поки підстав для розірвання договору на транзит. Мало того, ті пояснення з боку "Газпрому", ті пропозиції, що вони роблять щодо перегляду контрактів, і навіть умов їх розірвання – ми вважаємо неприйнятними", – зазначив головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

У "Нафтогазі" повідомили – за п'ять днів після рішення суду Росія вже заборгувала Україні пені на $2,5 млн. Водночас, Україна готова до перемов, укотре наголошують у "Нафтогазі". І додають – Росія газ Україні нині не постачає. Є лише транзит, тиск якого нижчий, ніж має бути за відповідними зобов'язаннями у контракті. Через це Україна зазнає збитків.

Нагадаємо, "Газпром" після рішення Cтокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання в арбітражному суді розірвання контрактів із "Нафтогазом" на постачання газу в Україну і транзит газу через її територію в Європу.

Попередній матеріал
"Нафтогаз" вирішив закрити своє представництво в Росії – Вітренко
Наступний матеріал
"Час. Підсумки дня": Ексклюзивне інтерв'ю з головою Вищої ради правосуддя Ігорем Бенедисюком

Президент заявив про стабілізацію ситуації із газопостачанням

#Прикрути: українців закликають до кінця "кризового тижня" економити блакитне паливо

Істерія "Газпрому" та надзвичайний стан в Україні: детально про новий раунд газового протистояння

Гройсман: Робимо все, аби повернутися у штатний режим з газом вже 6 березня

"Газпром" заявив, що "негайно" починає процедуру розірвання контрактів із "Нафтогазом"

Поки "Нафтогаз" святкує перемогу, "Газпром" почав мстити: розлого про перипетії "газової справи"