відкриті джерела

4G для широкого загалу: Українські оператори викупили частоти "головного діапазону"

  Загалом за право розгорнути зв'язок стандарту 4G на частотах у діапазоні 1800 МГц "велика трійка" сплатить до державного бюджету майже 5,5 млрд грн

  "Велика трійка" українських мобільних операторів – "Київстар", "Vodafone Україна" та Lifecell – виграли лоти на придбання частот 4G-зв'язку в діапазоні 1800 мегагерц. Загалом за це право вони сумою зобов'язалися cплатити в державний бюджет 5,434 млрд грн – на 1,5 млрд грн більше від стартової ціни.

  Варто зазначити, що мова лише про виграні лоти. Щоб зв'язок нового покоління реально запрацював, мобільні оператори мають переказати гроші до Держказначейства. На це в них є 30 календарних днів. Далі мають придбати ліцензії, і вже потім українці зможуть користуватися 4G.

  Представники операторів припускають, що запуск зв'язку нового покоління може статися в липні. На торгах був і Президент України. Заявив, що очікує найближчим часом оголошення тендера й на частоти у діапазоні 900 МГц. Це дасть можливість ефективно охопити стандартом зв'язку четвертого покоління всю територію України.

  Попередній матеріал
  Конфлікт МОЗ та НМУ: як розбіжності існують у заявах представників міністерства
  Наступний матеріал
  Газовий конфлікт: Європарламент підтримав позицію України