Затопило Будище та Свидівок
Затопило Будище та Свидівок 5 канал

Сотні домівок затоплені: Черкащина страждає від великої води

Аби села Свидівок і Будище не підтоплювало, в 1960-ті роки побудували насосні станції та осушувальні канали – востаннє їх чистили 30 років тому

13 вулиць затоплені, а у 200 домогосподарств погреби залиті водою. В селі Свидівок на Черкащині інтенсивно тане сніг. Не ліпша ситуація і в сусідньому Будищі. Там також потерпають від великої води. Вона не стікає, бо замулені 62 кілометри дренажних каналів. Аби їх розчистити, потрібен не один мільйон гривень. Але таких грошей у місцевих бюджетах немає.

Катерина Чепель бідкається, що цьогоріч може залишитися без врожаю. Бо її город залитий водою: "Оце наший такий городик. Ми садили картопельку, бурячок, морквочку. Зараз уже все, нічого не посадиш".

Підтоплених садиб у селі Свидівок уже понад 200 на 13 вулицях. У підвалах та погребах – метр води. "Піднімається рівень до критичного двічі на день – це щонайменше. Потрібно відкачувати і качаємо оце останній місяць. Вода так швидко прибуває ґрунтова, що качаємо по три години", – бідкається інша місцева Оксана Закусилова.

Майже півсотні льохів затоплені і в сусідньому Будищі. Рясні опади мали стікати каналами, але ті замулені. Сільський голова пояснює: з 20 кілометрів каналів – почистили тільки два. "На сьогодні – дає змогу хоч якийсь пропуск води в річку Дніпро… Вже є прохідність води, але дуже мала. Спуск води сьогодні зроблений", – показує і розповідає Григорій Приходько.

Тут пояснюють: через будівництво Кременчуцького водосховища села Свидівок і Будище опинилися в заплаві Дніпра. Щоб села не підтоплювало, в 60-ті роки побудували насосні станції та осушувальні канали. Востаннє їх чистили 30 років тому.

Начальник Правобережного міжрайонного управління водного господарства Микола Поповіченко розписує: "Пишемо, постійно просимо, щоб виділили кошти на розчищення каналів. У цьому Будищансько-Свидівоцькому масиві в нас 62 кілометри каналів. Ті 200-300 тис. грн на рік, якщо виділяти, це ситуацію взагалі не врятує… Щоб розчистити хоч частину магістрального каналу – близько 10 млн грн потрібно".

Поки що проблему розв'язують, як можуть. Села виділяють гроші на розчищення каналів, а рятувальники відкачують воду. Кажуть, працюватимуть, доки не зійде вода.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Фотогалерея: На Закарпатті велика вода підтопила сотні домогосподарств

/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті
/
повінь на Закарпатті

Попередній матеріал
Климпуш-Цинцадзе пояснила, чому договір про дружбу і співробітництво з РФ досі не розірваний
Наступний матеріал
Климпуш-Цинцадзе: Економічної необхідності будувати газопровід "Північний потік-2" немає – це геополітична гра Росії
Loading...