Повінь у Чернігові
Повінь у Чернігові
5 канал

Регіони України страждають від повені та буревію: дайджест наслідків негоди

На Кіровоградщині лиха наробив шквальний вітер. А в Одеській, Полтавській, Чернігівській та Сумській областях – мешканці потерпають від високої води

Негода вирувала на території країни. На Кіровоградщині лиха наробив шквальний вітер. А в Одеській, Полтавській, Чернігівській та Сумській областях – інший клопіт, тут мешканці потерпають від високої води. В Охтирці, що на Сумщині – затопило приватні помешкання. Станом на вечір рятувальники повинні були відкачати воду майже з десятка садиб. Понад півсотні людей – евакуювали. Більше – в наступному огляді від кореспондентів "5 каналу".

Сумська обл.

Через стрімку відлигу одна з сумських дамб не змогла стримати воду – вона перелилася через край та каскадом ринула в інші водойми, зокрема річку, що тече в Охтирці. В зоні підтоплення – понад три з половиною сотні приватних домогосподарств та частина центру міста. Рятувальники відкачують воду насосами і запевняють, – загрози прориву дамби немає.

"Нам довелося провести земляні роботи, зруйнувати об'їзну дорогу, щоб спустити воду. Потім будемо вирішувати, що робити з нею далі. Як зійде вода, то будемо проводити відкачку з підвалів, будинків і таке інше", – відзвітував міський голова Охтирки Ігор Алексєєв.

Чернігівська обл.

Понад сотню будинків підтопило на Чернігівщині. В зоні небезпеки опинилися приватні садиби вздовж річки Стрижень. За одну ніч вода в ній піднялася більш як на 1,5 метра та дісталася осель.

"Водоприймачі не справляються з тим потоком води, який на сьогодні є. Жителі, які звернулися – евакуйовані шість сімей. Особам, які потребують, є місця, куди можна розміститися. Зараз підвозять чай і бутерброди", – розповів заступник міського голови Чернігова Андрій Черненко.

Полтавська обл.

З десяток населених пунктів на Полтавщині потерпає від різкого танення снігу. Затопило приватні будинки, розташовані в низинах та траси, зокрема, державного значення. Протягом останньої доби рятувальники відкачали понад 12 тис. куб.м води зі шляхів та помешкань. Поблизу Пирятина вздовж дороги через танення снігу вода залила проїжджу частину. На деяких ділянках її рівень настільки високий, що вода сягає порогів автомобілів.

Одеська обл.

Вода в Дунаї поблизу Вилкового на Одещині за добу спала на 20 см, проте роботи в рятувальників не поменшало. Через танення снігу в сусідніх Ананьївському та Роздільняньському районах, рятувальникам довелося відкачати майже 400 куб. м води.

Кіровоградська обл.

А Кіровоградщиною пронісся буревій. Зірвані покрівлі, поламані дерева, білборди та понад шість десятків обірваних електродротів. Станом на понеділок без світла залишилися 12 населених пунктів у п'яти районах області. У Кропивницькому уламки дерева пошкодили дві автівки, що стояли на стоянці. Також біля мосту через річку Інгул тополя впала на припаркований легковик.

Євген Худаско, "5 канал"

Паводки на Закарпатті
/
Паводки на Закарпатті
/
Паводки на Закарпатті
/
Паводки на Закарпатті
/
Паводки на Закарпатті
/
Паводки на Закарпатті
/
Паводки на Закарпатті
/
Паводки на Закарпатті
/
Паводки на Закарпатті
/
Паводки на Закарпатті
/

Попередній матеріал
Миткалик: Скандал із Холодницьким – це конфлікт між інституціями
Наступний матеріал
"Шкільний офіцер поліції": у Дніпрі копи взялися проводити спеціальні уроки