Миткалик: Скандал із Холодницьким – це конфлікт між інституціями

Сьогодні справа щодо Холодницького лежить суто в юридичній площині, а не політичній

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" член Ради громадського контролю при НАБУ Сергій Миткалик.

На запитання ведучого, чи скандал з керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким – це конфлікт усередині Генпрокуратури, чи це конфлікт поза її межами, тобто конфлікт між інституціями, Миткалик відповів: "Поза її межами".

Він також додав: "Сьогодні ця справа лежить суто в юридичній площині. Її політизують фігуранти провадження, політизують самі політики, ЗМІ, які цій справі надають політично яскравого забарвлення. Що ми маємо на сьогодні інформацію, що є вже інформація, що Холодницький зливав справи, в тому числі про міського голову Одеси (Олександра Труханова – ред.) і також було заявлено, що він попереджав фігурантів кримінальних проваджень про можливі обшуки, зокрема у справах Одеської мерії. Те, що він завчасно попереджав друзів про пред'явлені та підписанні підозри, тобто всі важливі речі, які мають відбуватися в рамках слідства і на які накладена слідча таємниця. Вже були витоки інформації, і ми знаємо, що НАБУ і ГПУ звинувачують у цьому безпосередньо Холодницького. Так чи не так – будуть оприлюднені записи, і ми це все почуємо протягом двох місяців".

Що ще розповів член Ради громадського контролю при НАБУ, дивіться у відео:

Нагадаємо, 30 березня стало відомо, що генпрокурор Юрій Луценко та директор НАБУ Артем Ситник спрямували до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів клопотання, аби Назара Холодницького відсторонили від посади керівника САП. Йому закидають низку дисциплінарних проступків. При цьому 30 березня в Генпрокуратурі заявили, що Холодницький не з'явився на допит у ГПУ. 

Додамо, що сам Назар Холодницький всі закиди проти себе відкидає; каже, що про прослуховування у власному кабінеті довідався ще на початку березня і наполягає на оприлюдненні всіх записів, зроблених у його кабінеті. 

Попередній матеріал
Експерт про е-декларації антикорупціонерів: Тут є момент помсти з боку народних депутатів
Наступний матеріал
Регіони України страждають від повені та буревію: дайджест наслідків негоди

В Єврокомісії відреагували на "непорозуміння" між НАБУ та САП

Луценко підтвердив, що кабінет Холодницького прослуховувався

Брифінг САП щодо ініціативи ГПУ звільнити Холодницького – трансляція

"Мали відібрати зразок голосу": Холодницький не з'явився на допит у ГПУ

Луценко проситиме зняти Холодницького з поста керівника САП

Проект "Олімпійська надія": 165 млн грн розчинилися в кишенях корупціонерів – НАБУ