slovoidilo.ua

Плівки, тиск на посадовців, лайка: що відомо про кримінальну справу проти Холодницького

Відсторонити Назара Холодницького від посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – таке клопотання спрямували до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів чільники ГПУ та НАБУ. Керівнику САП закидають дисциплінарні проступки

Сам Холодницький заявив, що подання ще не бачив і тому не коментуватиме його. Однак на допит до Генпрокуратури прийде і наполягатиме на публічному розгляді справи. Позиції сторін дізнавалася журналіст "5 каналу" Ірина Герасимова.

Через два роки після призначення, посада керівника САП для Назара Холодницького стане великим клопотом. Обладнання для прослуховування, встановлене майже місяць тому детективами НАБУ на прохання Генпрокуратури в кабінеті керівника САП, виявить скелети в його шафі. А записані розмови стануть приводом для генерального прокурора і директора НАБУ клопотати про відсторонення Холодницького. Першим про кримінальне провадження стосовно свого підлеглого написав Юрій Луценко.

"Кримінальне провадження розслідує спільна група ГПУ та НАБУ. За здобутими під час слідства фактами, що належно розсекречені, до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) за підписами чільника ГПУ та директора Національного антикорупційного бюро сьогодні направлені дисциплінарні скарги. Йдеться про вчинення керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким дисциплінарних проступків".

Не змовчав і директор НАБУ, чиї підлеглі встановлювали в кабінеті Холодницького записувальні пристрої. Виданню "Дзеркало Тижня" розповів, що накопали слідчі на плівках із записаними телефонними розмовами.

"Йдеться, по-перше, про злив інформації про підготовку обшуків тим людям, у котрих ці обшуки мали проводити. По-друге, про тиск на певних посадових осіб для ухвалення ними певних рішень... По-третє, в записах ідеться про тиск на суд для ухвалення незаконних рішень... По-четверте, зафіксовано підбурювання свідка до дачі неправдивих свідчень. Це лише стислий перелік того, що зафіксовано на цих записах", – заявив Ситник.

"Ситуація, яка склалася навколо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, не зупиняє співпраці детективів із процесуальними керівниками у кримінальних провадженнях, які розслідує НАБУ", – каже прес-секретар Антикорупційного бюро Світлана Олефіра.

У Генпрокуратурі повідомили: вранці викликали керівника САП на допит як свідка, але той не з'явився. Натомість по обіді він вийшов до журналістів. Назар Холодницький каже: відставки не боїться.

Чільник САП розповідає, що про прослуховування довідався 9 березня. Одразу поскаржився на незаконність знайденого в кабінеті жучка в Антикорупційне бюро, і лише згодом зрозумів: НАБУ разом із Генпрокуратурою не на його боці. Тепер вимагає відкритого розслідування порушеної стосовно нього справи. А головне – оприлюднення повнометражних записів його телефонних розмов, а не змонтованих епізодів. Зізнається: нецензурна лайка там буде, а от докази корупції – ні.

"На цих записах ви не почуєте жодного факту вимагання мною хабарів, занесення мені чемоданів з грошима в кабінети. Що є на цих записах? Ми оприлюднимо. Так, можливо, там є нецензурне спілкування, в тому числі з підлеглими. Але, вибачте, наше брудне болото корупції білими рукавичками вичистити важко... Треба, щоб оприлюднили записи повністю, а не змонтовані шматки, вирвані з контексту", – наголошує Холодницький.

Керівник САП обіцяє співпрацювати зі слідством. На допит у ГПУ планує з'явитися 3 квітня. До того, каже, працюватиме на своєму робочому місці. І полишати розпочаті розслідування не планує.

Ірина Герасимова, Анна Брикова, Анна Мірошниченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Пономарьов: "Я не вірю у вербовку Савченко в російських катівнях"
Наступний матеріал
"Перестріли непроханих гостей": бійці АТО дали жорсткий відсіч ворожій ДРГ