5 канал

На Одещині підтопило "українську Венецію" – як східний вітер у Вилковому лиха наробив

Висока вода підтопила чотири населені пункти на південному заході Одещини. Під загрозою територія, де мешкає близько 100 тисяч населення. У Вилковому без гумових чобіт місцеві навіть поріг власної будівлі не можуть переступити – тут тепер найгірша ситуація

Вилкове побудовано на річці Дунай. Його називають "українською Венецію". Місцеві тут звикли пересуватися містом на човнах. Однак щороку вони побоюються, що через повінь їхнє містечко може стати Атлантидою та піти під воду.

Родина Шевченків бореться зі стихією шостий день. Через повінь залило город та літню кухню. Господарі кажуть, що вода підійшла так високо вперше за останні п'ять років.

5 канал

Вулиці у місті перетворилися на справжні річки, а перед будинком Миколи Родюка за лічені дні утворилося озеро. Чоловік каже: за добу вода піднялась на 26 см.

Мешканці бідкаються, що цього року залишаться без урожаю з городів.

"У нас піднімається Дунай і море також – на п'ять метрів. А ми біля моря недалеко. Вода стоїть уже тиждень, підтоплює корні. В нас здебільшого полуниця та виноград. Гниють, полуниця "не дихає", – каже мешканець Вилкового Микола.

Лиха наробив весняний сніговий циклон, який накрив не лише Одещину, а й сусідні Румунію та Молдову. Різке танення снігу призвело до підняття рівня води в Дунаї. Відкачувати її немає сенсу, пояснює міський голова. Злий жарт із місцевими мешканцями зіграв східний вітер.

5 канал

Наразі Дунай досяг першої критичної позначки у 157 сантиметрів. Окрім Вилкового, через повінь потерпають ще три населені пункти. Під загрозою підтоплення – близько 100 тисяч осіб. Дамби та шлюзи, які захищають населені пункти від розливу Дунаю, визнані аварійними.

"Ми повинні закривати шлюзи на берегах цих озер, аби за рахунок високого рівня не підтопити населений пункт. Гостро потребують ремонту два шлюзи", – констатує в.о. начальника Дунайського басейнового управління водних ресурсів Юрій Махненко.

Коли рівень води в Дунаї впаде до мінімальної позначки та як владнати ситуацію нині – дізнайтеся в сюжеті:

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Вилково, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Негода "вдарила" по Парижу: рівень води у Сені піднявся до 5 метрів – ФОТО

Попередній матеріал
Нон-грата по всьому світу: загалом через "справу Скрипаля" видворили майже 150 дипломатів РФ
Наступний матеріал
Супрун розповіла, що включає Національний перелік лікарських засобів