Північний потік-2
Північний потік-2 Фото gazprom.com

Климпуш-Цинцадзе: Економічної необхідності будувати газопровід "Північний потік-2" немає – це геополітична гра Росії

Потенційно "Північний потік-2", по суті, порушує баланс у ЄС

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Ми точно знаємо, що економічної необхідності будувати додаткові транзитні потужності з РФ до Європи просто немає. Через те, що транзитна система газопроводу України дає можливість утричі більше транзитувати газу, ніж 55 млрд кубічних метрів, які пропускатиме через себе "Північний потік-2", якщо його побудують. Тому економічної необхідності нема. Є суто геополітична зацікавленість Російської Федерації, ну а тут кожна країна ЄС має оцінити, хто ж партнер, і звідки цікавіше і надійніше буде отримувати газ. Скраплений газ з ЄС чи то газ з трубопроводів від країни, яка нині зацікавлена суто в руйнуванні світового порядку, як ми його знаємо після Другої Світової війни", – сказала політик.

Климпуш-Цинцадзе також заявила, що потенційно "Північний потік-2" порушує баланс у ЄС: "По суті, він стимулює винятково збільшення залежності європейських країн від одного постачальника, від одного транзитера, який повністю матиме можливість маніпулювати подальшою політикою країн ЄС. І як на мене, рішення стосовно дозволів на проведення цього трубопроводу на своїй території, вони є короткозорими, і вони геополітичних, геоекономічних і безпекових показників".

Детальніше дивіться у відео:

Як інформував 5.UA, 27 березня стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального "Північного потоку-2". Офіційний Берлін наполегливо називає цей проект "винятково комерційним". При цьому більшість країн ЄС, Україна, США, Канада, Єврокомісія та Європарламент не вважають "Північний потік" суто економічним проектом.

"Мантра про "виняткову комерційність", очевидно, не знімає ризиків цього проекту для енергетичної та національної безпеки Європи", – зауважили у прес-службі НАК "Нафтогазу". При цьому український Президент Петро Порошенко висловився однозначно і назвав прихильників "Північного потоку-2" союзниками Кремля в гібридній війні.

Довідка: проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

Попередній матеріал
Сотні домівок затоплені: Черкащина страждає від великої води
Наступний матеріал
На підкріплення окупантам прибули снайпери із Сербії – репортаж з передової

Військовий експерт сказав, які наслідки для України може мати дозвіл Німеччини на будівництво "Північного потоку-2"

Порошенко назвав прихильників "Північного потоку-2" союзниками Кремля в гібридній війні

У МЗС розповіли, що врятувало Україну від прямого російського вторгнення

Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального "Північного потоку-2" – реакція України

Климпуш-Цинцадзе анонсувала комісію Україна-НАТО на рівні послів

Брифінг Климпуш-Цинцадзе щодо Угоди про асоціацію з ЄС – відео