'Північний потік-2'

Рада затвердила звернення до світу через скандальний газогін "Північний потік-2"

Українські депутати закликають зробити все можливе для цілковитої і незворотної заборони на побудову газопроводу

У четвер, 5 квітня, Верховна Рада ухвалила постанову "Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу Nord Stream-2 та монополії Російської Федерації на газових ринках світу". Документ підтримали 266 народних обранців, передає "Укрінформ".

Як стало відомо, автором законодавчої ініціативи є голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.

"1 березня 2018 року міжнародна громадськість стала свідком зухвалого цинічного тиску на європейських споживачів з боку "Газпрому" – монопольної газової корпорації Російської Федерації. "Газпром" раптово, без попередження відмовився постачати газ на внутрішній ринок України, ігноруючи свої контрактні зобов’язання... Учасники ринку, галузеві експерти, уряди України та інших країн впевнені, що ці дії Газпрому є спробою використовувати міжнародну торгівлю енергетичними ресурсами, як інструмент примусу. Нагадуємо: це далеко не перший випадок застосування такого примусу. Аналогічні дії "Газпрому" в січні 2006 року (також під час сильних морозів) призвели до реальної дестабілізації енергетики і житлового господарства в країнах ЄС упродовж кількох тижнів", – наголошується у зверненні українських нардепів.

Крім того, парламентарі додають, що наслідки реалізації проекту Nord Stream-2 вийдуть далеко за межі комерції або внутрішніх справ країн ЄС. Зокрема, вони можуть призвести до економічної та політичної дестабілізації всієї Європи.

Тому, Верховна Рада у відповідній постанові закликала парламенти й уряди іноземних країн, світову бізнес-спільноту, журналістів та громадських активістів зробити все можливе для цілковитої і незворотної заборони на побудову газогону Nord Stream-2 ("Північний Потік-2"), а також не брати жодної участі в підготовці, фінансуванні чи лобіюванні цього проекту.

Крім того, народні обранці закликали невідкладно провести консультації між урядом України та Європейською Комісією щодо недопущення побудови газопроводу Nord Stream-2 (Північний Потік-2).

"Водночас ВР закликає світове співтовариство сприяти поширенню на Газпром та афілійованих з ним осіб дії всіх персональних та секторальних санкцій, запроваджених через російську збройну агресію проти України, а також вживати регуляторних, інфраструктурних та інших заходів (зокрема, в рамках єдиного Енергетичного Співтовариства) для надійного, сталого зменшення монопольного впливу російських підприємств на енергетичних ринках Європи, Центральної Азії, Далекого Сходу та світу загалом", – зазначається у зверненні Ради. 

Як інформував 5.UA, 27 березня стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального "Північного потоку-2". Офіційний Берлін наполегливо називає цей проект "винятково комерційним". При цьому більшість країн ЄС, Україна, США, Канада, Єврокомісія та Європарламент не вважають "Північний потік" суто економічним проектом. При цьому український Президент Петро Порошенко висловився однозначно і назвав прихильників "Північного потоку-2" союзниками Кремля в гібридній війні.

Довідка: проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

Попередній матеріал
Зустріч Президента України з представниками регіональних ЗМІ у Вінниці – відео
Наступний матеріал
Чи є в листі Януковича до Путіна відкритий заклик до агресії – відповідь експертів