Експерт у справі Януковича

Чи є в листі Януковича до Путіна відкритий заклик до агресії – відповідь експертів

Документи та матеріали справи досліджували експерти з усної та письмової лінгвістики, які сьогодні свідчили в суді

Сьогодні, 5 квітня, в Оболонському районному суді столиці розглядали справу про державну зраду президента-втікача Віктора Януковича. На 44-му за ліком засіданні покази давали експерти Світлана Долинківська та Анаїта Аванесян, передає кореспондент "5 каналу". 

Експерти саме мали вивчати усні та письмові докази у справі. Зокрема і лист президента-утікача до Володимира Путіна. Крім того, аналізували виступи Януковича у ЗМІ та його відео-інтерв'ю.

Попри те, що засідання тривало більше години, левову його частку зайняли суперечки адвокатів та прокурорів, а також з'ясування кваліфікації і компетенції цих експертів для проведення досліджень. Зауважимо, що одна з експертів спеціалізується на усній лінгвістиці, інша – письмовій.

На суді говорили експерти і про контекст, в якому досліджували матеріали справи. Зокрема, як зауважила Світлана Долинківська, відкритого заклику до агресії в тексті листа до Путіна вона не побачила, втім, це випливало з контексту звернення.

Натомість адвокати повсякчас апелювали до того, чи бачили експерти повний текст звернення. Вони наполягають, що звернення міститься на 6 сторінках: 4 сторінки основного тексту і два додатки. Крім того, допитувалися вони і про те, чи були експерти ознайомлені з іншим документом. Йдеться про так зване "зголошення про дружбу та співпрацю".

Що відповіли на це свідки, та як минуло засідання – дивіться детальніше у включенні:

Наразі засідання у справі про державну зраду президента-втікача поновилося після перерви. Допитати сьогодні мають ще й свідка захисту – це директор фірми, яка охороняла резиденцію "Межигіря" Анатолій Кобилинський.

Попередній матеріал
Рада затвердила звернення до світу через скандальний газогін "Північний потік-2"
Наступний матеріал
Засідання суду у справі про державну зраду Віктора Януковича – відео