Леонід Кожара на суді
Леонід Кожара на суді 5 канал

Дипломатична "причепучка" й тиск з боку ЄС: що розповів екс-очільник МЗС на суді у справі Януковича

У вівторок, 6 березня, у справі про держраду Віктора Януковича свідчення давав тодішній чільник МЗС України Леонід Кожара

Він заявив, що Янукович і не відмовлявся підписувати на Вільнюському саміті Угоду про асоціацію, зажадав тоді її лише відтермінувати.

За словами Кожари, у 2013 році Україна та Європа не були готові підписати відповідний документ. А у разі його ухвалення Україна могла би втратити мільярди доларів США за іншими угодами. Зокрема, йдеться про зону вільної торгівлі.

Крім того, тодішній чільник МЗС заявив, що Європа не була готова переглядати умови Угоди про асоціацію. Тому так і не відбулись переговори у тристоронньому форматі за участі України, Європи та Росії, а офіційний Київ відтермінував підписання документу.

"Жодна сторона – я вважаю, що і Європейський Союз був неготовий так само, і Україна – не готові були підписати й виконувати цю угоду. Це також підтверджується тим фактом, що навіть поспішне підписання цієї угоди нинішньою владою призвело спершу до започаткування зони вільної торгівлі у тестовому режимі. І ми знаємо, що протягом 2014 року угода неофіційно ще працювала до набуття чинності у тестовому режимі і до обвалу зовнішньої торгівлі. Економічні наслідки цього ми бачимо сьогодні", – заявив в Оболонському суді екс-міністр закордонних справ.

З грудня 2013 року, на думку Кожари, на Україну тиснули європейські партнери.

"Такі засоби впливу й тиску на Україну можна визначити по двох основних лініях. Лінія перша – нав’язування керівництву країни певних сценаріїв щодо врегулювання подій. Лінія друга – недопущення вжиття керівництвом України заходів, передбачених законодавством України щодо забезпечення безпеки і демократичного процесу в центрі Києва", – заявив Леонід Кожара.

Говорили на суді і про події лютого 2014 року. Як розповів тодішній міністр закордонних справ, 21 лютого надвечір він намагався додзвонитися у приймальню президента на Банкову, але це йому не вдалося. Тому і про втечу Януковича йому нічого не відомо.

Прокоментував Кожара і скандальний лист Віктора Януковича до російського президента із проханням ввести війська в Україну. 

"Перше: він не адресований ООН. Друге: він є додатком до відповідної ноти Російської Федерації, і ця нота є офіційним документом на Раді безпеки ООН. Третій момент: ООН не може встановити автентичність цього документу і нести відповідальність. На дипломатичному сленгу такі папірці називаються "причепучка", яка додається до основного документу", – каже екс-очільник МЗС.

Детальніше про допит дипломата – у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Генштабі ЗСУ розповіли, коли буде призначено керівника Об'єднаних сил
Наступний матеріал
АТО і Операція об’єднаних сил проходитимуть як паралельні процеси – роз'яснення Генштабу ЗСУ
Loading...