5 канал

Держзрада Януковича: що розповів у суді надважливий свідок від ГПУ

Екс-посол України у Радбезі ООН заявив, що саме лист Януковича дозволив РФ легітимізувати своє вторгнення на територію України

У вівторок, 15 серпня, Оболонський райсуд столиці заслухав основного свідка від Генпрокуратури - колишнього постійного представника України при ООН Юрія Сергеєва. Йдеться про справу щодо державної зради Віктора Януковича. 

Засідання Радбезу ООН 3 березня 2014 року стало ключовим для вторгнення Російської Федерації на територію України, зокрема – на півострів Крим. Саме 3 березня тодішній представник РФ Віталій Чуркін зачитав листа, в якому екс-президент України Віктор Янукович просить чільника РФ Володимира Путіна увести війська у країну.

За словами Сергеєва, цей лист підірвав позицію України в Радбезі ООН, а позиції делегатів з'їзду розділились.

"Його використали для легітимізації цих дій (вторгнення російських військ). Саме так його представив посол Росії в Раді Безпеки, хоча абсолютно зрозуміло, що він нелегітимний президент, але це не має значення. Його використали як легітимного начебто президента…Він (лист) спрацював у контексті того, щоб дезорієнтувати громадськість з приводу того, хто є хто, та що відбувається, надавши таку форму законності цим діям – чи то гуманітарна інтервенція, чи захист інтересів та життя громадян Росії", - відзначив Сергеєв у суді.

Отже, саме коли світ почув текст звернення президента Януковича, Росія змогла легітимізувати своє вторгнення на територію України. Так вважає основний свідок з боку прокуратури Юрій Сергеєв.

Наразі прокуратура відмовилась коментувати такі слова екс-делегата від України на Радбезі ООН (2007-2015).

"Сьогодні відбувся допит свідка Сергеєва. Даними свідченнями сторона обвинувачення задоволена, але коментувати покази даного свідка сторона обвинувачення не має права, тому оцінку даних показів свідка буде надано судом. 

Попередній матеріал
"Жовтий Автобус": як діти з прифронтових міст вчилися власне кіно знімати
Наступний матеріал
Незламні герої: мережі сколихнув тизер до українського фільму "Кіборги" – відео
Loading...