mon.gov.ua

"Це маніпуляція і шантаж": Україна відреагувала на заяви Угорщини щодо мовного питання

Через невдоволеність українською реформою освіти, Угорщина заблокувала засідання Україна-НАТО на рівні міністрів оборони

У середу, 14 лютого, Кабмін затвердив проект закону, який передбачає продовження перехідного періоду імплементації мовної статті закону "Про освіту" з 2020 на 2023 рік. Про це повідомляє "Укрінформ". 

Як стало відомо, відповідне рішення ухвалили через скандальні заяви очільника МЗС Угорщини Петра Сійярто.

"Мова про внесення змін до пункту 3 розділу 12 "Прикінцеві та перехідні положення "закону "Про освіту" – реалізація мовної статті для дітей з національних меншин. Зараз усі відчули на міжнародній арені напруження і маніпулятивні заяви міністра закордонних справ Угорщини. Ми як Україна після рішення Венеціанської комісії одразу створили "дорожню карту" імплементації рекомендацій Венеціанської комісії, і ми рухаємося винятково відповідно до цих рекомендацій", – зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

Як наголосила очільниця Міносвіти, блокування Угорщиною засідання Україна-НАТО є "маніпуляцією і шантажем".

"Зараз на міжнародній арені всі відчули напруження і абсолютно маніпулятивні заяви міністра закордонних справ Угорщини. Маніпуляції полягають у тому, що нас змушують припинити дію закону. Такого немає в рекомендаціях Венеціанської комісії", – наголосила Гриневич.

Вона також повідомила, що представники угорської нацменшини нині відмовилися обговорювати мовне питання.

"Ми ведемо консультації з угорською громадою. Вже було дві великі зустрічі у Береговому, Ужгороді і в Києві, сьогодні ці консультації мали продовжувати, але лідери угорської громади повідомили нам, що вони не приїдуть на ці консультації через подання депутатів "Опозиційного блоку" до Конституційного Суду" – прокоментувала Гриневич.

Нагадаємо, 13 лютого в МЗС Угорщини заявили, що Україна має"притримати" освітній закон до узгодження всіх деталей з угорською меншиною.

Як відомо, 5 вересня 2017 року Верховна Рада підтримала реформу освіти, а 25 вересня закон "Про освіту" підписав Президент України Петро Порошенко. Згодом заступник голови Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв пояснив, чому Угорщина критикує освітню реформу в Україні.

Попередній матеріал
"Одружать усіх!": у львівському центральному РАЦС оголосили день "кохання поза часом"
Наступний матеріал
Фінансування ветеранських ГО: під Кабміном активісти вимагали відставки Реви
Loading...