МОН

Взаємні гарантії: Україна та Польща підпишуть декларацію про навчання мовою нацменшин

Угоду мають підписати за 2-3 дні

Україна та Польща підпишуть декларацію з гарантіями прав щодо навчання мовою національних меншин. По це на зустрічі в Києві домовилися міністр освіти та науки України Лілія Гриневич та міністр національної освіти Польщі Анна Залевська, передає "5 канал".

Угоду мають підписати за 2-3 дні. Декларація підтверджує право польської меншини вчитися рідною мовою не лише у молодшій школі, а й у старшій. Але частина предметів все ж має викладатися державною. Які саме – загальноосвітні заклади обиратимуть самі. Нині в Україні п'ять шкіл, де викладають польською мовою. Що стосується Польщі, то там навчання українською залежатиме від потреб нацменшин. Зокрема, вони мають вирішити, якою мовою навчатимуться діти і потому мають звернутися з відповідним питанням до міністерства національної освіти.

"В Україні ми маємо п'ять шкіл з польською мовою навчання, і в цих школах, на етапі базової і старшої школи, частина предметів викладається державною мовою… На всіх етапах навчання – початковій, базовій і старшій школі – з послідовним збільшенням часу частки предметів українською мовою", – зазначила Гриневич.

"Такий приклад можуть продемонструвати і польські школи, які вже нині працюють згідно з українським законодавством, тобто викладають деякі предмети українською. Для нас важливо було поінформувати поляків, які живуть в Україні, а також українців, які живуть у Польщі, що обидві сторони гарантують право освіти рідною мовою", – у свою чергу заявила Залевська.

Дивіться також фотогалерею:

Із дощем і запальними танцями: Порошенко побував на відкритті школи на Харківщині – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві під Радою мітингувальники встановили намети: що планують
Наступний матеріал
Які наслідки матиме перша після Євромайдану реальна спроба опозиції поставити владі справедливі вимоги – "Час. Підсумки дня"
Loading...