Петер Сіярто
Петер Сіярто фото Укрінформ

МЗС Угорщини вимагає від України "притримати" освітній закон до узгодження всіх деталей з угорською меншиною

В Угорщині заявили, що скасують своє вето за умови, якщо українська влада узгодить освітню реформу з представниками нацменшин

Угорщина вимагає від України утриматися від реалізації закону "Про освіту" до узгодження всіх деталей з угорською меншиною. Про таке заявив очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто на прес-конференції, передає УНІАН. 

"Угорщина не відмовлятиметься від своєї позиції стосовно українського закону про освіту без правових гарантій. Якби Угорщина відмовилася від своєї можливості застосовувати вето в міжнародних організаціях, то це було б відмовою від єдиного інструмента, за допомогою якого вона може захищати закарпатських угорців та змушувати Україну дотримуватися міжнародних норм", – прокоментував Сійярто.

Так, він закликав Україну узгодити всі деталі щодо навчання мовами національних меншин із закарпатськими угорцями, перш ніж перейти до реалізації освітнього закону.

Читайте також: Венеціанська комісія не підтримує позиції Угорщини щодо українського закону "Про освіту"

Як повідомили в МЗС Угорщини, на 14-15 лютого планувалося засідання Комісії НАТО-Україна на рівні міністрів оборони. Його офіційний Будапешт заблокував, тому генсек НАТО Єнс Столтенберг поінформував країни-члени, що засідання не відбудеться. 

"Хоча вони намагалися чинити тиск на Угорщину з вимогою не застосовувати права вето, країна стримала ці зусилля, бо це обов'язок угорської дипломатії – захищати угорців, незалежно від їх місця проживання", – зазначив міністр закордонних справ країни.

В Угорщині, зокрема, кажуть, що у міжнародній політиці все взаємопов’язано, тому Будапешт не сприймає твердження, що питання нацменшин не має бути пов'язаним із правом вето в міжнародній організації. 

"Кожна країна, яка працює в тісній взаємодії з НАТО, здійснює та втілює річну програму, і в рамках цієї угоди Україна зобов'язалася дотримуватися прав меншин. Якщо Україна серйозно ставиться до встановлення тісніших зв'язків з НАТО і Європейським Союзом, то вона повинна виправдати їхні очікування", – заявив Сійярто.

Крім того, він додав, що Угорщина скасує вето за умови, якщо українська влада узгодить з представниками нацменшин всі деталі щодо мов навчання представників нацменшин. 

"Аби Угорщина зняла вето, Україна повинна, відповідно до очікувань Венеціанської комісії та Європейського Союзу, утриматися від початку реалізації закону доти, доки не досягне домовленості щодо кожного пункту закону з національними меншинами, включаючи угорську меншину", – резюмував очільник угорського МЗС.

Як відомо, 5 вересня 2017 року Верховна Рада підтримала реформу освіти, а 25 вересня закон "Про освіту" підписав Президент України Петро Порошенко. Згодом заступник голови Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв пояснив, чому Угорщина критикує освітню реформу в Україні.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як Президент на Донеччині надсучасні опорні школи відкрив – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Час.Підсумки дня": Яких змін чекати в "Укроборонпромі"
Наступний матеріал
Скандал на Олімпіаді-2018: російських уболівальників видворили з трибун через прапор із Леніним
Loading...