Вадим Пристайко
Вадим Пристайко Фото: Антикор

Угорщина знову заблокувала засідання Комісії Україна-НАТО – реакція Києва

  Поведінка офіційного Будапешта не стала несподіванкою для української сторони

  Заплановане на цей тиждень засідання Комісії Україна-НАТО у Брюсселі на рівні міністрів закордонних справ не відбудеться – все через вето Будапешта. Про таке повідомив голова представництва України при НАТО Вадим Пристайко, передає "Інтерфакс-Україна". 

  Як з'ясувалося, в четвер (27 квітня) у Брюсселі мало пройти засідання Північноатлантичної ради на рівні глав МЗС союзників. Українська сторона планувала провести в рамках зустрічі засідання Комісії Україна-НАТО. Всі союзники, а також Міжнародний секретаріат Альянсу підтримали ініціативу, натомість офіційний Будапешт її ветував. Але це не стало несподіванкою для української сторони, каже Вадим Пристайко.

  "Ще в минулому році Угорщина пообіцяла блокувати всі засідання вище рівня послів. Комісія засідає на різних рівнях – рівень моїх заступників, рівень послів, на рівні глав МЗС або Міноборони, а також на високому рівні – глав держав. Зараз засідання не буде, міністр Клімкін (міністр закордонних справ України Павло Клімкін) не приїжджав", – прокоментував український дипломат.

  Водночас, він зауважив, що в НАТО "до останнього моменту планували це засідання, готували документи, зокрема й елементи з безпеки та щодо протоколу, все було з розрахунком на проведення засідання і приїзд Клімкіна".

  Зауважимо, що офіційний Будапешт уже втретє блокує проведення засідання Комісії України з Альянсом на міністерському рівні. Таким чином в Угорщині виступають проти "мовної статті" українського закону "Про освіту".

  Натомість у прес-службі НАТО додають, що тісна співпраця Альянсу з Києвом триватиме. Так, у Північноатлантичному альянсі готові надавати будь-яку практичну та політичну підтримку Україні.

  Як відомо, 5 вересня 2017 року Верховна Рада підтримала реформу освіти, а 25 вересня закон "Про освіту" підписав Президент України Петро Порошенко. Згодом заступник голови Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв пояснив, чому Угорщина критикує освітню реформу в Україні.

  Попередній матеріал
  "Москва, що палає, та ріки крові": відомий російський адвокат спрогнозував зміну влади в РФ
  Наступний матеріал
  Тука: Щоб на Донбасі встановився стійкий мир, можуть знадобитися десятиліття
  Loading...