Україна-Угорщина
Україна-Угорщина zakarpattya.net.ua

"Це проходили всі країни": Зеркаль про те, чому Україна не може повністю задовольнити інтереси угорців

Це нормальна практика. Франція свого часу теж заборонила використання будь-якої мови, крім французької

Україна не зможе задовольнити інтереси та бажання угорських нацменшин щодо мовного питання. Про таке в ефірі програми "Час. Підсумки дня" на "5 каналі" заявила заступник голови МЗС України Олена Зеркаль. 

Вона наголосила, що Україна має свої інтереси розвитку держави, які, зокрема, залежать і від розвитку мови.

"Ми, на жаль, втратили дуже багато часу, коли ми не займалися мовним питанням упродовж 25 років. Без кризи психологічного сприйняття вирішити це питання неможливо. Ми розуміємо, чого ми хочемо досягти. Звичайно, задовольнити повністю інтереси та позиції, які висловлюються угорським співтовариством, ми не можемо. У нас є інтереси розвитку держави, і розвиток держави залежить від розвитку мови", - зауважила Зеркаль.

Вона продовжила: "Кожна держава будується на мові та культурі мови. Це проходили всі країни, зокрема Франція, яка свого часу заборонила використання будь-якої мови, крім французької".

Водночас, заступниця міністра закордонних справ відзначила, що Угорщині не вдасться заблокувати зближення України з НАТО на рівні міністрів оборони.

"Знаєте, це ніяк не впливає на наше домашнє завдання. Якщо ми будемо виконувати своє домашнє завдання з реформування армії, реформування сектору безпеки, по іншим секторам, які передбачені щорічними планами у рамках співробітництва з НАТО, то ніяка Угорщина не зможе заблокувати цей рух", - наголосила Зеркаль.

Повну версію інтерв'ю дивіться за посиланням: 

Нагадаємо, 13 лютого в МЗС Угорщини заявили, що Україна має"притримати" освітній закон до узгодження всіх деталей з угорською меншиною. Там також заявили про блокування засідання Україна-НАТО. В українському Міносвіти це назвали "маніпуляцією і шантажем".

Попередній матеріал
Під час бойового завдання в АТО підірвались двоє військових – штаб
Наступний матеріал
Дивіться наживо на 5.ua прес-конференцію про роковини окупації Криму і брифінг речника Міноборони
Loading...